Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на подгревни свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на подгревни свещи

    Реших за зимата да сменя подгревните свещи,не че ми дава ядове,.Колата е имам от скоро. Имам няколко въпроса1. На топъл двигател или на студен д-тел се сменят свещите? Опитах на студено само една свещ, не мърда. Имам чувство че е запекла. Има ли някаква техника за сваляне? На другите ми коли нямах такъв проблем.2. Трябва ли да се демонтира лоста на авансатора и тръбичките след ГНП за да отвия и махна 1 и 2 свещ? Погледнато от ляво на дясно. Разстоянието ми се вижда малко и незнам дали ще се развие свеща напълно.Има ли опасност от счупване ако натисна по-силно свеща?

    #2
    Аз сменях и нищо не свалях. Ако отвиваш внимателно няма да счупиш нищо. Някоя може и да иска повечко усилие, но ако действаш внимателно нямаш проблем.

    Коментар


      #3
      naskobg написа:
      Аз сменях и нищо не свалях. Ако отвиваш внимателно няма да счупиш нищо. Някоя може и да иска повечко усилие, но ако действаш внимателно нямаш проблем.
      WD-40 ще помогне ли? Ще я пробвам по-силно. Има ли значение д-ля дали е топъл или студен?

      Коментар


        #4
        На студен двигател сменях. WD-40 винаги помага, но не виждам как ще го пръснеш там.

        Коментар


          #5
          Не пипай нищо щом нямаш проблеми, че в такъв филм ще се забъркаш ако се скъса... Нещо дето работи - не се пипа.

          Коментар


            #6
            По-добре е на топъл двг. Винаги се отвива по-лесно. Но при навиването да внимаваш да не ги пренатегнеш. Не пръскай с WD40 и с нищо друго, защото после има опасност мръсотията да иде в цилиндъра.Свещите са консуматив и е редно да се сменят на определен пробег, защото почват да събират нагар. После прегарят и стават чупливи. Ако са на нормални км. и се действа внимателно е много малка вероятността да счупиш свещ. Така че за мен правилно си се ориентирал да си ги смениш. Препоръчвам ти NGK.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Danchojn написа:
              По-добре е на топъл двг. Винаги се отвива по-лесно. Но при навиването да внимаваш да не ги пренатегнеш. Не пръскай с WD40 и с нищо друго, защото после има опасност мръсотията да иде в цилиндъра.Свещите са консуматив и е редно да се сменят на определен пробег, защото почват да събират нагар. После прегарят и стават чупливи. Ако са на нормални км. и се действа внимателно е много малка вероятността да счупиш свещ. Така че за мен правилно си се ориентирал да си ги смениш. Препоръчвам ти NGK.
              Да, свещитите са такива. Реших да не рискувам,отивам да ги сменят покрай тях и дюзите да видят че мирише на неизгоряла нафта и пуши.

              Коментар

              Working...
              X