Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

луфт на хидравличното колело на браво 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    луфт на хидравличното колело на браво 105

    Помагайте колеги колата е браво 1.9JTD 105 проблема е че хвърли пистовия ремък и го скъса,смених ремъка и оптяжната ролка и пак иска да го мята.Проверих и демпферната шайба но е добре и е много стегната.Тъкмо се бях отчаял и като проверих металната ролка на хидравликата се оказа че има много голям луфт и явно от там лашка ремъка.Та въпроса ми е какво да правя1.Нова хидравлика ли да търся и колко пари е?2.Втора ръка незнам да ли е вариянт 3.Да се рециклира някъде лагера или нещо да няма луфт,иначе не тече самата помпаДайте съвет какво да правя че 2 ремъка заминаха и 3-ти трябва да взимам
    Fiat Bravo 1.9 JTD GT
    Fiat Coupe 2.0 16V ex.
    Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

    #2
    На нова като й гледам цената от 548лв едва ли е вариант. http://axm-auto.com/index2.php?brand...ow=1Втора ръка или рециклиране, това е.
    Marea Weekend HLX Jtd 110

    oO(_)____////____(_)Oo

    Коментар


      #3
      нова значи отпада като вариант,бях чул че се рециклират тези помпи,но ако ще дам 100-150лв за рециклиране то по добре да си търся читава помпа 2-ра ръка поне да е оригинална
      Fiat Bravo 1.9 JTD GT
      Fiat Coupe 2.0 16V ex.
      Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

      Коментар


        #4
        re

        Според мен проблема ти е шайбата на алтернатора(динамо).Така нареченият ФРАЙЛАИФ.Наскоро имах същият проблем. 80-100 лв.
        Fiat Bravo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Dorian написа:
          нова значи отпада като вариант,бях чул че се рециклират тези помпи,но ако ще дам 100-150лв за рециклиране то по добре да си търся читава помпа 2-ра ръка поне да е оригинална
          Колко ти е луфта. Милиметър -два или повече. И моята има малко луфт - леко се усеща, но не мисля да я ремонтирам скоро. Имаше тема във форума с описание за успешен ремонт със снимки, та колегата да даде линк. Или потърси с търсачката. Сменял се лагера само. П. П. Ето линк към темата за ремонт на хидравличната помпа - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E%EC%EF%E0Би било добре, организаторите на форума, да направят подобни теми, засягащи ремонти по основни възли и механизми -важни!
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #6
            Re: re

            gmg_service написа:
            Според мен проблема ти е шайбата на алтернатора(динамо).Така нареченият ФРАЙЛАИФ.Наскоро имах същият проблем. 80-100 лв.
            Ами гледах и фрайлайфа но няма никакъв луфт настрани за да може да подмята ремъка,а колелото на хидравличната помпа е със доста голям луфт.Благодаря за линка по-горе,но явно рециклирането ще е невъзможно за мен,а както писах 150лв. за рециклирана не ми допада особенно
            Fiat Bravo 1.9 JTD GT
            Fiat Coupe 2.0 16V ex.
            Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

            Коментар


              #7
              Колега, виж дали въпросната шайба на алтернатора работи. Тя може и да няма луфт и пак да не работи и да прави проблеми, както беше при мен (напълно запекла).
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                iuly_vn написа:
                П. П. Ето линк към темата за ремонт на хидравличната помпа - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=59489Би било добре, организаторите на форума, да направят подобни теми, засягащи ремонти по основни възли и механизми -важни!
                Ами колега, подобна тема като тази е със статут "Важна" и се намира ето тук: ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"- В И Ж _ Т Е М А Т А!Просто няма кой да чете раздела!
                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                Коментар


                  #9
                  vsd написа:
                  Колега, виж дали въпросната шайба на алтернатора работи. Тя може и да няма луфт и пак да не работи и да прави проблеми, както беше при мен (напълно запекла).
                  обикновено фрайлай ролката на алтернатора направо блокира а не се появява луфт там.Проверих го и него но си се върти спокойно на ръка.Добре де толкова ли не е възможно да измята ремъка от този голям луфт на хидравликата че всички го отбягват като вариант и ми казват за фрайлай ролката и демпферната шайба?
                  Fiat Bravo 1.9 JTD GT
                  Fiat Coupe 2.0 16V ex.
                  Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

                  Коментар


                    #10
                    Винаги се допуска грешка и се сменя само ролката на пистовия ремък а самия обтегач никой нему обръща внимание,като се загледа човек и веднага ще забележи как единия край на ролката губи съосие с остналите и при опит да се демонтира(да се свие да се откачи ремъка се осеща как мърда в обтегача.Христо ги има в момента на много разумна цена някъде около 70лв,комплекта!

                    Коментар


                      #11
                      да 70лв. взех оптегача на Дайко
                      Fiat Bravo 1.9 JTD GT
                      Fiat Coupe 2.0 16V ex.
                      Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

                      Коментар


                        #12
                        Днес ми остана свободно време и свалих хидравличната помпа с много голям зор.До последно някаква алуминиева планка пречеше на помпата да излезе но след като се заврях в канала и махнах алуминиевата простотия и помпата си излезе спокойно от доло.Утре започва търсенето на читава 2-ра ръка или някъде да се рециклира Някой знае ли дали на JTD 105 хидравличната помпа е по-различна от на другите мотори примерно ТД100 или бензиновите варианти ???
                        Fiat Bravo 1.9 JTD GT
                        Fiat Coupe 2.0 16V ex.
                        Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

                        Коментар


                          #13
                          Dorian написа:
                          Днес ми остана свободно време и свалих хидравличната помпа с много голям зор.До последно някаква алуминиева планка пречеше на помпата да излезе но след като се заврях в канала и махнах алуминиевата простотия и помпата си излезе спокойно от доло.Утре започва търсенето на читава 2-ра ръка или някъде да се рециклира Някой знае ли дали на JTD 105 хидравличната помпа е по-различна от на другите мотори примерно ТД100 или бензиновите варианти ???
                          Помпата излиза от горе без проблем! За другото - незнам.

                          Коментар


                            #14
                            vsd написа:
                            Колега, виж дали въпросната шайба на алтернатора работи. Тя може и да няма луфт и пак да не работи и да прави проблеми, както беше при мен (напълно запекла).
                            И като махна пистовия ремък как да разбера дали шайбата е ОК или е запекла?
                            Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                            Коментар


                              #15
                              трябва да се върти свободно без никакви луфтове,стържене или заченки на блокиране
                              Fiat Bravo 1.9 JTD GT
                              Fiat Coupe 2.0 16V ex.
                              Fiat Ritmo 1.7D 85'' ex.

                              Коментар

                              Working...
                              X