Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с клапан авансатор на 1.9ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами аз ги взимах от сина ми от Чехия. Праща ми ги от там или носи като идва. От месец насам, са открили такъв магазин и във Варна. Тия дни ще ги проверявам и ще пиша.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #17
      iuly_vn написа:
      Ами аз ги взимах от сина ми от Чехия. Праща ми ги от там или носи като идва. От месец насам, са открили такъв магазин и във Варна. Тия дни ще ги проверявам и ще пиша.
      Ключа за бараката пак бил извън Бг лошо.Пробвано ли е с тези в Бг кво става все пак защтото мен не ме бърка клапан авансатора за смяна ми отнема 5 минути.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #18
        опровержение

        колеги,оправих нещата като купих нов клапан от евро07 в софия,използвах приятел с отстъпка,излезе 120лв,но си мисля,че разхода на нафта е по-голям,не съм го пълнил до горе и не съм сигурен,но така мисля,и е по-шумна........Колегата ridik излезе коректен и се съгласи да му върна клапана,така че му се извинявам за по-горе написаното от мен,както каза някой просто неговия клапан е престоял и е ръждясал сигурно,така че той няма как да знае,че не работи
        Fiat Bravo TD100

        Коментар


          #19
          отговор

          danina написа:
          Толкова лесно се маха, че сам човек може. Първо срязваш кабелите, после само развиваш, слагаш новия клапан и снаждаш кабелите, няма нищо специфично. Само че аз след като го смених много ми се вдигна разхода на гориво. Не мисля че има някъква вразка защото нищо друго не е пипано, видимо не тече нафта от никъде но с 10 литра успявам да мина едва 50-60 км., преди ми гореше градско 7,5л/100км. Ако някой може да ме посъветва нещо много ще съм благодарна.
          На моят не му се рязаха кабели,той е на букса
          Fiat Bravo TD100

          Коментар


            #20
            Имам вече успешно ремонтирани 3 клапан-авансатора за ТД 100.Разкапсуловането е лесно и елементарно и при сглобяването не заварявам капачето отгоре ,а капсуловам.Ползвам О-пръстени на някаква немска компания ама не знам коя е.Развиването на клапана става с прорязан камък-вложка 27 мм.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Здравейте,искам да вмъкна в темата своята благодарност към колегата iuly_vn за бързото и качествено отремонтиране на моя авансатор. Така че моя съвет е ако имате подобен проблем и искате бърз и качествен ремонт на приемлива цена да се свържете с колегата и няма да съжалявате за своя избор!
              Fiat Brava 1.9 TD 100

              Коментар

              Working...
              X