Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пролем с разходомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пролем с разходомер

    Мисля че имам проблем с разходомера , като остане малко нафтичка проблем.Преди стрелката да влезе в червеното гасне за гориво.Два пъти съм гаснал така и следва зареждане обезвъздушаване и т.н. Някой ако може да помогне.Благодаря предварително

    #2
    Помпата е в резервоара, маха се плачето в багажника и има един черен капак .... всъщност така е на Браво, но и при Брава трябва да е така.Сваляш капака и се вади цялата помпа, виж механизма на поплавъка.А преди всичко това - виж дали със силно почукване по таблото не се мести стрелката.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Стрелката се мести , но не пада до долу даже лампичката не свети!!!

      Коментар


        #4
        Не ме разбра, запалваш колата изчакваш 20 сек. и почукваш силно по таблото, мести ли се при почукването ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Досега го налагах :D местисе малко>!>!>!

          Коментар


            #6
            Kолко малко ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Мевду първата червена и черната горе-долу.По-надолу не пада а неможе да подкачи

              Коментар


                #8
                Първо направи това, че е по-лесно от ваденето на помпата в резервоара:http://download.fiat-bg.org/Books/Br....pdfмежду другото ако по ВИН колата ти е 2001г. сигурен ли си, че не е JTD100
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  JTD105 е но е с тоя белия километраж.Ще го пробвам това и ще пиша какво е станало . Мерси колега

                  Коментар


                    #10
                    един савет от мен не я оставяи без нафтица и нема да го имаш този проблем и на мен не ми показва точно но си зареждам постоянно и не ми гасне слава богу
                    Поздрави! Димитър

                    Коментар


                      #11
                      swindler__ написа:
                      JTD105 е но е с тоя белия километраж.Ще го пробвам това и ще пиша какво е станало . Мерси колега
                      Дай снимка на двигателя колега или на пепелника.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        За да не пускам друга тема.. моя горивомер пък има нафта в резервоара, и както карам и плавно стрелката започва да пада докато не падне нацяло, светва лампата и аз първия път като се шашнах спирам, отварям капаци, лягах отдолу.... абе няма проблеми.Качвам се паля и стрелката се вдига.Поне 4-5 пъти стана ми го прави това, ама като не разбирам.Къде да търся проблем?

                        Коментар


                          #13
                          Мойта стрелка пък стои само горе от 2 месеца а няма мн нафта....... някъкви предположения ?

                          Коментар


                            #14
                            Dimo_J написа:
                            За да не пускам друга тема.. моя горивомер пък има нафта в резервоара, и както карам и плавно стрелката започва да пада докато не падне нацяло, светва лампата и аз първия път като се шашнах спирам, отварям капаци, лягах отдолу.... абе няма проблеми.Качвам се паля и стрелката се вдига.Поне 4-5 пъти стана ми го прави това, ама като не разбирам.Къде да търся проблем?
                            аз имам апсолютно същия проблем със стрелката на горивото обаче и със стрелката за температурата на антифризаказаха ми че и двете са свързани и че проблема бил в таблото
                            Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                            Коментар


                              #15
                              vensai написа:
                              Аз имам абсолютно същият проблем със стрелката на горивото, обаче и със стрелката за температурата на антифриза.Казаха ми, че и двете са свързани, и че проблема бил в таблото.
                              Както Емзо по-горе е писал, проверете си механизма на поплавака. Какъв точно е проблема със стрелката на антифриза? Всъщност, колега, пусни търсчката за "термостат" . Има писано доста. Общо взето е болка на колите.
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X