Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Камион Рено Мганум 99 г. 430 к.с. като загрее не пали

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Камион Рено Мганум 99 г. 430 к.с. като загрее не пали

    Колеги имам едно питане.Но не става въпрос за кола, а за камион Рено Мганум 99г. 430к.с.Проблема е , че като загрее не пали.Нямам наблюдения върху този камион, защото проблемният камион е за продажба, а аз искам да го купя.Та въпроса ми е сериозен проблем ли е това от гледна точка на ремонта?Какви са вероятните причини това да се случва.Човека, с когото говорих каза, че неможели да открият защо го прави тоя проблем.Ако можете да ми нахвърлите идеи ще съм ви благодарен.Модерирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Ами, Не знам до колко може да ти помогне, но доста често срещана причина при която нашите дизели не палят при загрял двигател или угасват по време на движение е датчика на коляновият вал. Но при проблем с него се записва грешка, която се вижда на диагностика.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      #3
      Нужна е диагностика.Предполагам че когато работи и загрее не гасне сам нали?Проблем е да се стартира на топло.За да съм сигурен в заключенията си направи един тест,на удобно за теб място извади дюзата и тръбичката и ги свържи отново но извън мотора.Това тогава когато неще да пали.Ако при старт от дюзата се впръсква гориво то би трябвало и от останалите да се впръсква гориво.За доказателство може да се прави проба на различни цилиндри.Ползавй неговите дюзи!Ако приемем че се впръсква гориво,почваме да търсим другите два фактора за горенето.Въздух и среда.въздуха е константа в случая и отиваме директно при средата за горене.Т.с.измери му компресията на загрят мотор.Като последен жокер проверете хлабината на клапаните.Кой знае от кога не са поглеждани въпреки че им дават голяма хлабинанищо чудно зайчето да е в този храст.Ако обаче от дюзите не се впръсква гориво това означава че или няма кой да ги отвори (налягане на гориво) или няма кой даго направи(помпен елемент,обратен клапан) или има забрана за това 9нещо по електриката.Имаш доста за размисъл и действие така че действай.Успех!!!

      Коментар


        #4
        божеее........ благодаря, ама май няма да направя нито едон тест, понеже аз съм в бургас, а камиона е в русе.най-вероятно няма да е лек проблем, щом старият собственик не го е отстранил.Благодаря за промененото заглавие на темата, както и на отзовалите се .Темата може да се заключва

        Коментар


          #5
          Dimo_J написа:
          божеее........ благодаря, ама май няма да направя нито едон тест, понеже аз съм в бургас, а камиона е в русе.най-вероятно няма да е лек проблем, щом старият собственик не го е отстранил.Благодаря за промененото заглавие на темата, както и на отзовалите се .Темата може да се заключва
          Бягай далеч от това чудовище което не пали.Представи си натоварен със стока и откаже какво правим а?Става да кара само дървен материал-отива до мястото за товарене товарят го 3-4 часа и после транспортира до точка Б и пак почива :D
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар

          Working...
          X