Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TDI 110 vs TDI 131 PD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TDI 110 vs TDI 131 PD

    Здравейте колеги,Знам че има много колеги които се интересуват не само от дизелите произвеждани от Фиат и реших да се допитам до компетентното ви мнение.Може ли да споделите какви са основните предимства и недостатъци на двата мотора.Разхода до колкото знам е сходен. Разликата във вървежа е очевидна, но ме интересува надежността и разходите по поддръжка и ремонти.Заслужава ли си PD имайки в предвид, че покупната цена на такъв автомобил е +1000 лв. и да не ми излезе през носа при първото посещение в сервиза? Разкиката във вървенето не ме притеснява чак толкова, по-скоро ме интересува да не ме разори този PD при някой ремонт. За TDI 110 съм чувал че е много надежден.Благодаря предварително.

    #2
    ПД е по-икономичен, оборудва се с 6 ст. ск. кутия и ESP системи + борд комп.Първоначалното му обслужване е доста по скъпо - ремъци, ролки, водна помпа и още нещо ако изскочи.Просто цифрата е доста по-висока.ТД110 е по-малко капризен и откъм горивото, ако ми разбираш намека.А с малко пари и двата мотора могат да вървят много Общо взето колите с тези мотори са на много километри, трябва ти някой наясно с тях да ги провери.При някои мотори има DMF конверт китове, което си е бонус при силов тунинг
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Може ли малко по-конкретно с цените на обслужването за двата мотора (ако имаш тази информация). Освен това ще съм благодарен да чуя съвети за покупка (какво да се гледа, хронични болежки на мотора).Като цяло не мога да взема решение на кой мотор да се спра. Нямам възможност за нафта на "черно", така че не го смятам за предимство. Много ме блазни 131, че е по-нов и по-динамичен, но се притеснявам да не би да не е по джоба ми.

      Коментар


        #4
        Не мога да ти кажа цени.Има много трикове за замаскиране на най-различни проблеми.Примерно при тръгнал маховик, кодират колата на автоматик и така се маскира едно притрисане, както и много други.Търси си истински майстор да я прегледа
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          На VAG автомобилите, може ли да се види реалния пробег или има начин да се "фалшифицира"?Извинявам се, колеги, че ви занимавам с немското автомобилостроене, но съм видял достатъчно потенциал в тукашните съфорумци и имам голямо доверие в писаното тук. Затова първо пиша тук, преди да се насоча към съответния форум.Поздрави!

          Коментар


            #6
            Мисля, че на по-новите може да се видят - т.е. PDНе съм се интересувал толкова.Принципно в момента си карам JTD115, имам един голф4 служебен PD115, който също карам често и открих и плюсове и минуси, които споделих тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...887#726887За окачване нищо не мога да кажа, защото по принцип пазя това, което карам и засега нищо не ми се е налагало да сменям..... засега ....
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Nero_ написа:
              На VAG автомобилите, може ли да се види реалния пробег или има начин да се "фалшифицира"?Извинявам се, колеги, че ви занимавам с немското автомобилостроене, но съм видял достатъчно потенциал в тукашните съфорумци и имам голямо доверие в писаното тук. Затова първо пиша тук, преди да се насоча към съответния форум.Поздрави!
              Няма кола на която да се видят реалните км.Дали е въртян напред или назад всичко се записва в компа и ела го хвани.Ако е напраевно както трябва де.
              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

              Коментар


                #8
                Един приятел закара E46 318i на диагностика след като си я купи и му казаха, че е на 800 000 (километража е на 260-270 някъде). И някой спомена, че има брояч, който не може да се нулира. Затова питам.

                Коментар


                  #9
                  бях написал технически пост, но незнайно защо е изтрит. Съжалявам колега, намери ме на скайп, тук не дават да обменяме информация за немските машини
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар

                  Working...
                  X