Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1,9 jtd105 маховик-проблем ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1,9 jtd105 маховик-проблем ?

    преди време когато си сменях съединителя , след разглабянето ме изненадаха много приятно... "ами тука маховика виж как се е прецакал показаха ми как маховика има луфт и се върти наляво/надясно - не трябвало да има такъв луфт.Дали е бил махоик аили не незнам....смених го с нов мисля че беше на "ZAGS"(незнам дали правилно го написах)цялата работа излезна безбожно много пари 1200++лв.(съединител + маховик и работа)сега горе доло година по късно имам следния проблем, когато превключвам скоростите без значение при ниски или високи обороти при отпускане на съединителя и малко след това натискане било то плавно или рязко на газта се чува едно похлопване-почукване (леко заглънало) дали самия автомобил е с някакъв дефект за да се износва толкова бързо маховика , и дали е въобще маховика (само да спомена че на празен ход колата няма никакви проблеми не се чува никакво тракане и т.н.)как може да се разбере без да ссе разглабя и т.н. - или неможеа относно съединителя , нямам никакви проблеми доста сериозен баир си го катеря само с пускане на съединителя без никаква газ колата е фиат мареа 1.9 jtd 105

    #2
    сега като се позамисля и след дискусия с emzoпредположихме че може да е полуоска или върешно кареслед това пък стигнах до мислълта че може да е самия диференцял товада има някакъв съвсем лек луфт , и при подаване на газта този луфт се обира и потропва така лекичко Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

    Коментар


      #3
      Иди на някоя от срещите и помоли някое JTD гуру да я види
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Иди на някоя от срещите и помоли някое JTD гуру да я види
        тъкмо това сега търся, кога има някоя срещичка в софия

        Коментар


          #5
          1. Би ли споделил с нас къде ти направиха ремонта и те дялнаха 1200 лв, че и мен ме дялнаха преди време без нужда.2. Възможно е да е от маховик, но ако няма чаткане на празен ход, смятам, че нямаш повод да се притесняваш.3. Износват се шлиците на феродовия диск, получава се хлабина между тях и основния вал и от там се получава тресене при потегляне, а вероятно и твоето глухо туп идва от там.ПоздравиП.П. Силно се вълнувам от точка 1!

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            1. Би ли споделил с нас къде ти направиха ремонта и те дялнаха 1200 лв, че и мен ме дялнаха преди време без нужда.2. Възможно е да е от маховик, но ако няма чаткане на празен ход, смятам, че нямаш повод да се притесняваш.3. Износват се шлиците на феродовия диск, получава се хлабина между тях и основния вал и от там се получава тресене при потегляне, а вероятно и твоето глухо туп идва от там.ПоздравиП.П. Силно се вълнувам от точка 1!
            sorry za latinicata no sum sled preinstalirane vkushtiotnosno tochka 1 - ot sofiq sum...kvartalen maistorotnosno tochka 2 - nqmam trakane pri prazen hod ,nqmam tresene i trakane pri poteglqneФорумът има вградена възможност за писане на кирiлица, преинсталирането вкъщи не е оправдание, че пишеш на латиница. Дано да е последният път, в който го правиш. Модераторски екип на fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Преди да разглобиш и смениш половината кола, може да си провериш и окачването. Защото и там има неща който се движат при подаване/отнемане на газта. Като цяло от тук никой няма да ти помогне без да се види и чуе на място.

              Коментар


                #8
                [quote="bafrof"]
                Airfan написа:
                1. Би ли споделил с нас къде ти направиха ремонта и те дялнаха 1200 лв, че и мен ме дялнаха преди време без нужда.2. Възможно е да е от маховик, но ако няма чаткане на празен ход, смятам, че нямаш повод да се притесняваш.3. Износват се шлиците на феродовия диск, получава се хлабина между тях и основния вал и от там се получава тресене при потегляне, а вероятно и твоето глухо туп идва от там.ПоздравиП.П. Силно се вълнувам от точка 1!
                относно 1 - от софия съм , квартален майстор я прави относно 2-рото - нямам чаткане при празен ход нито тресене при потегляне , по никакъв начин съединителя не се затруднява относно латиницата - просте драги модератор не се оправдавам не сме в предучилищна , не видях че има възможност за кирилица Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

                Коментар

                Working...
                X