Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мотор от Браво JTD на браво TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мотор от Браво JTD на браво TD

    Мотор от Браво JTD на браво TD та дали ще стане ... в смисал без да сменявам друго-Електроника,Скорости...

    #2
    Re: Мотор от Браво JTD на браво TD

    extaz написа:
    Мотор от Браво JTD на браво TD та дали ще стане ... в смисал без да сменявам друго-Електроника,Скорости...
    Електрониката определено е различна, ще ти трябва ЕКУ то от ЖТД-то, за друго не знам.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #3
      Не. А и не си заслужава. С парите които ще дадеш за смяната ще си покриеш разликата от разхода за години напред (а разхода е коза на JTD). А ако сегашния мотор (ТД) е за боклука и се чудиш с какво да го смениш, по-добре помисли за нова кола.Това е личното ми мнение.

      Коментар


        #4
        Ами сега мотора е добър доста запазен...Проблема е разхода градско ми дава 9 и направо ме разбива

        Коментар


          #5
          Akо не ти одерат кожата - сменяй, хем ще гори по-малко, хем ще върви мноооооого повече от TD.Ама ако решат да те резнат през кръста - не се занимавай.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            ... хем ще върви мноооооого повече от TD....
            Всъщност вървят почти еднакво, като при JTD въртящия момент е разпределен в по-голяма част от оборотите и е по-приятен за каране.Предполагам, че инвестицията ти ще е за поне 40-50 хил. км. Ако караш повечко, може и да си заслужава.

            Коментар


              #7
              Nero_ написа:
              emzo написа:
              ... хем ще върви мноооооого повече от TD....
              Всъщност вървят почти еднакво
              Оди си чипни TD-то и ела ми се обади.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Оди си чипни TD-то и ела ми се обади.
                Не знаех, че за чипове си говорим в тази тема. Той човека се чуди как да спести, че му гори много, ти и с чип го оборудва вече.

                Коментар


                  #9
                  Естесвтено, побългарения софтуер ще му се отплати с времето А и това е "екстра" и то голяма, хубаво е да го знае !
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Ами екстра е, прав си. Не ме разбирай погрешно, искам и аз да карам JTD, но не мисля, че в случая с колегата има други величини, освен инвестиция за смяната на мотора и икономия от разход.

                    Коментар


                      #11
                      Емзо не зе заяждам, но и в двата поста грешиш. Нито JTD върви повече от TD, нито пък това че TD не може да се "чипне". Прави се подобен тунинг на TD, много още преди да се появи JTD-то на бял свят, като тук паметта не е на ,,живо" презаписваема, а се трие информацията по определен начин и се програмира наново, по отношение на ъгъла на впръскване. Само че, порциона вече се променя от помпата и е по чисто мрханичен път. Просто обичам точните неща. Колкото до подобна замяна на моторите, освен тях ще трябват нова инсталация нов дебитомер, педал за газта който е TPS вече, ЕКУ и още някои неща. По скъпо ще е от ново, старо JTD.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        Е и аз не се заяждам, дори съм карал пипано ТД и пак остава доста назад от възможностите на JTD.Друг е вече въпроса, че не е рентабилно, това което колегат е замислил.Но нищо, като чете простотиите ни, сам ще си прецени.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Е и аз не се заяждам, дори съм карал пипано ТД и пак остава доста назад от възможностите на JTD.Друг е вече въпроса, че не е рентабилно, това което колегат е замислил.Но нищо, като чете простотиите ни, сам ще си прецени.
                          Напълно си прав тук.
                          Fiat Marea TD100

                          Коментар


                            #14
                            другото което ми идва на акъл е да взема да купа 1 ударена мареа 2,4 и да прехвърла всичко на бравото поне ще мога сам да го направа .какво ще кажете за това

                            Коментар


                              #15
                              extaz написа:
                              другото което ми идва на акъл е да взема да купа 1 ударена мареа 2,4 и да прехвърла всичко на бравото поне ще мога сам да го направа .какво ще кажете за това
                              Аз лично бих те посъветвал, ако не си доволен от сегашното си Браво, да го продадеш и да купиш това, което ти харесва.Всякакви други изпълнения могат да бъдат единствено за удоволствие (ако се кефиш на такива неща), но не са оправдани от икономическа гледна точка.

                              Коментар

                              Working...
                              X