Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на Пунто 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на Пунто 1.9 JTD

    Здравейте!Моля да ме извините,ако дублирам темата,но не можах да намеря точен отговор на моя проблем.От няколко дена съм горда с новата си придобивка Пунто 1.9 JTD 2000г.Проблема е че бордовия комп. ми дава разход 14-16,и съм склонна да му вярвам като гледам стрелката на горивото.Това е без да давам много газ и много малко градско .Моля за съвет и благодаря предварително.
    FIAT PUNTO 1.9 JTD
    BMW 525 TDS
    MERCEDES C 220D

    #2
    Re: Висок разход на Пунто 1.9 JTD

    vi написа:
    Здравейте!Моля да ме извините,ако дублирам темата,но не можах да намеря точен отговор на моя проблем.От няколко дена съм горда с новата си придобивка Пунто 1.9 JTD 2000г.Проблема е че бордовия комп. ми дава разход 14-16,и съм склонна да му вярвам като гледам стрелката на горивото.Това е без да давам много газ и много малко градско .Моля за съвет и благодаря предварително.
    Колежке, имаш хубава количка. И послушай съвет на човек който следи форума. След като нямаш опит с автомобилите ,или поне така предполагам (аконе е такак - извинявай !), по-добре отиди на сервиз специализиран в дизелови автомобили. Там ще ти разяснят в свободен разговор за всички проблеми които вевентуално би могъл да има автомобила, да опитат нещо ако случайно им потрябва доп. информация. А, и ти няма да се объркваш от разнородни отговори. Ако не знаеш къде - мога да оппитам. Там завършим в Университета, и мога дате насоча към бивши колеги. Аи колегите от ЕВРО 07 могатда подскажат за квалитетни сервизи ... А, от теб - остава почерпката !
    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

    Коментар


      #3
      Re: Висок разход на Пунто 1.9 JTD

      vi написа:
      Здравейте!Моля да ме извините,ако дублирам темата,но не можах да намеря точен отговор на моя проблем.От няколко дена съм горда с новата си придобивка Пунто 1.9 JTD 2000г.Проблема е че бордовия комп. ми дава разход 14-16,и съм склонна да му вярвам като гледам стрелката на горивото.Това е без да давам много газ и много малко градско .Моля за съвет и благодаря предварително.
      На практика тази кола с този двигател не може да има такъв разход на гориво и да се движи нормално и да не пуши като Трабант.Ако цитирания разход е верен,вероятно има изтичане на нафта от някъде.Свете ли някаква лампа на арматурното табло по време на движение??Необходимо е точно замерване на разхода и много,много на борд.компа и стрелката на горивото да не им се довярвате.

      Коментар


        #4
        Пълниш резервоара докато прелее, минаваш 100км извънградско, доливаш пак до горе и смяташ.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          На първо време си провери настройките на бордовият компютър относно мерните единици за разхода.Тези показания са нормални ако компа е направен да показва колко километра можеш да изминеш с един литър,а другата опция на компютъра си е колко литра изгаря колата за 100 км.Всичко го има в менюто.Просто провери и корегирай при нужда.С тези показания 14-16,ако си с показание km/l,колата ще гори около 6,5/100,което според мен си е нормален разход за града.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            iakvvu написа:
            На първо време си провери настройките на бордовият компютър относно мерните единици за разхода.Тези показания са нормални ако компа е направен да показва колко километра можеш да изминеш с един литър,а другата опция на компютъра си е колко литра изгаря колата за 100 км.Всичко го има в менюто.Просто провери и корегирай при нужда.С тези показания 14-16,ако си с показание km/l,колата ще гори около 6,5/100,което според мен си е нормален разход за града.
            Колегата е прав. Най-вероятно от тук идва недоразумението-мерната еденица. Сигурно всичко си е наред по колата и ще стане ясно, че си харчи нормално. А за девойката ще остане учудването какво е това животно км за 1 л. Но което е по-важно за мен - iakvvu, ако ми кажеш как се сменя настройката на борд компа-ще ме направиш щастлив за днес. Това е нещото, което ме дразни най-много в тази кола. Не знам кой идиот е измислил мерната еденица км за 1 л. Но аз не знам това да подлежи на настройка

            Коментар


              #7
              cheruna написа:
              iakvvu написа:
              На първо време си провери настройките на бордовият компютър относно мерните единици за разхода.Тези показания са нормални ако компа е направен да показва колко километра можеш да изминеш с един литър,а другата опция на компютъра си е колко литра изгаря колата за 100 км.Всичко го има в менюто.Просто провери и корегирай при нужда.С тези показания 14-16,ако си с показание km/l,колата ще гори около 6,5/100,което според мен си е нормален разход за града.
              Колегата е прав. Най-вероятно от тук идва недоразумението-мерната еденица. Сигурно всичко си е наред по колата и ще стане ясно, че си харчи нормално. А за девойката ще остане учудването какво е това животно км за 1 л. Но което е по-важно за мен - iakvvu, ако ми кажеш как се сменя настройката на борд компа-ще ме направиш щастлив за днес. Това е нещото, което ме дразни най-много в тази кола. Не знам кой идиот е измислил мерната еденица км за 1 л. Но аз не знам това да подлежи на настройка
              Американците и англичаните са го измислили.Те пресмятат колко мили изминават с един галон гориво.Луд да станеш докъто се усетиш.Но наистина 14-16 клм за литър си е напълно нормален разход.А за скороста с която се мести стрелката на горивото на таблото,девойката трябва да забрави.Тя е само за ориентир.

              Коментар


                #8
                Stefan Hadjov написа:
                cheruna написа:
                iakvvu написа:
                На първо време си провери настройките на бордовият компютър относно мерните единици за разхода.Тези показания са нормални ако компа е направен да показва колко километра можеш да изминеш с един литър,а другата опция на компютъра си е колко литра изгаря колата за 100 км.Всичко го има в менюто.Просто провери и корегирай при нужда.С тези показания 14-16,ако си с показание km/l,колата ще гори около 6,5/100,което според мен си е нормален разход за града.
                Колегата е прав. Най-вероятно от тук идва недоразумението-мерната еденица. Сигурно всичко си е наред по колата и ще стане ясно, че си харчи нормално. А за девойката ще остане учудването какво е това животно км за 1 л. Но което е по-важно за мен - iakvvu, ако ми кажеш как се сменя настройката на борд компа-ще ме направиш щастлив за днес. Това е нещото, което ме дразни най-много в тази кола. Не знам кой идиот е измислил мерната еденица км за 1 л. Но аз не знам това да подлежи на настройка
                Американците и англичаните са го измислили.Те пресмятат колко мили изминават с един галон гориво.Луд да станеш докъто се усетиш.Но наистина 14-16 клм за литър си е напълно нормален разход.А за скороста с която се мести стрелката на горивото на таблото,девойката трябва да забрави.Тя е само за ориентир.
                Да,така е Днес се занимавах с компа и го разбрах.Грешката е моя,за пръв път си вземам италиянска кола.Благодаря на всички!
                FIAT PUNTO 1.9 JTD
                BMW 525 TDS
                MERCEDES C 220D

                Коментар


                  #9
                  cheruna написа:
                  iakvvu написа:
                  На първо време си провери настройките на бордовият компютър относно мерните единици за разхода.Тези показания са нормални ако компа е направен да показва колко километра можеш да изминеш с един литър,а другата опция на компютъра си е колко литра изгаря колата за 100 км.Всичко го има в менюто.Просто провери и корегирай при нужда.С тези показания 14-16,ако си с показание km/l,колата ще гори около 6,5/100,което според мен си е нормален разход за града.
                  Колегата е прав. Най-вероятно от тук идва недоразумението-мерната еденица. Сигурно всичко си е наред по колата и ще стане ясно, че си харчи нормално. А за девойката ще остане учудването какво е това животно км за 1 л. Но което е по-важно за мен - iakvvu, ако ми кажеш как се сменя настройката на борд компа-ще ме направиш щастлив за днес. Това е нещото, което ме дразни най-много в тази кола. Не знам кой идиот е измислил мерната еденица км за 1 л. Но аз не знам това да подлежи на настройка
                  В менюто има опция за корекция на мерните единици на дистанцията,температурата и разхода.Не мога конкретно да опиша алгоритъма за промяната им,така че или си поиграй с менюто или прочети упътването.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    #10
                    [/quote]В менюто има опция за корекция на мерните единици на дистанцията,температурата и разхода.Не мога конкретно да опиша алгоритъма за промяната им,така че или си поиграй с менюто или прочети упътването.[/quote]Опции в менюто въобще няма, игри с него не знам да са възможни, а в книжката не е споменато, че може нещо да се настройва, каквото и да е било. А и показание за температура няма. Да не се заблуждаваш покрай твоето Стило? На Пунто няма такива екстри.Аз поне не знам. Ако можеш да кажеш нещо конкретно, то ще е много добре.

                    Коментар


                      #11
                      Опциите на този борд компютър, свързани с разхода, са само смяна км/мили!Тази кола показва колко КМ се изминават с 1Л гориво, т.е. както са написали по-горе е 14-16км/литър гориво, което е абсолютно нормално за тази кола.Ако е градски цикъл само е повече от добре! Ако е само извънградски, тогава би трябвало да не е падала под 130-140 км/ч.
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Мдам, не може да се смени в л/100км - само в км за литър е.Колко ме беше яд в началото, ама после му свикнахме - при нас с по-калпавия мотор DS - 13,5-14 км за литър на градско, на дълго с клима - 18-19км за литър. Това като карам аз, като кара жената - с по 1 км за литър повече минава.Поне на моето Пунто стрелката е много коректна в показанията си за количество гориво в резервоара.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар

                        Working...
                        X