Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за оборотите на ТД100

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за оборотите на ТД100

    Здравейте колеги .Имам един малко странен въпрос и се надявам да ми помогнете.Карам Браво с гореспоменатия мотор и до преди два дни всичко си беше перфектно.Значи при палене на студен мотор си палеше и оборотите бяха 900,а като загрее и стигне първата черта от делението падат на 800 както си е нормално .Но от два дни на сам при палене оборотите се вдигнаха на 950(приблизително) и така си стоят дори когато загрее мотора,което според мен не е нормално.И при студен двигател когато пусна парното в купето мирише страшно много на нафта.Някои има ли представа какво може да е .И ще съм благодарен ако ми кажете каде в София мога да отида за консултация и ремонт евентуално,когато се разбере какво е
    На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

    #2
    Първо се престраши и взами да свалиш декоративния капак върху мотора и намери от къде тече нафта.Все пак е по два лева литъра.Поздрави!!!

    Коментар


      #3
      Хаха намерих от каде тече нафта и според скромните ми сметки реших,че ще е по добре да продам колата(както и направих)от колото да се занимавам да отстранявам повредата.Течеше от нафтовата помпа
      На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

      Коментар


        #4
        И за колко ще го продадеш с проблемна помпа?Преди няколко дни един клиент заяви че ако се наложи ремонта на помпата му да е....лв. щял да е продаде колата за 600лв.Веднага му предложих да купя колата,ставаше въпрос за Марея 2001 jtd 115-по думите му.Познай да ли се нави?В крайна сметка така и не реши да ремонтираме помпата и даде пари за втора употреба като идваше по три пъти на ден за проверка на "новата" помпа.Голяма гавра беше всичките помпи протекоха при пробата.

        Коментар


          #5
          И на мен ми е много интересно кой се нави да ти купи колата с течаща помпа, освен ако не си я продал за без пари?
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Честно казано я позакърпих със малко силикон(черен)от тук от там колкото да не тече.Но както знаем това съвсем не бе решение.Решението си беше смяна ,но помпите на Лукас са доста сложни(както се изрази майстора) и аз предприех по лесния варянт продажба. И честно казано,никога повече през живота си не бих си купил Италианска кола за нищо на света.За три години се убедих,че това са коли за мазохисти които обичат да си хвърлят парите на вятъра А цената която и взех си беше доста добра имайки пред вид,че Бравотата се продават за по 1500 лева аз и взех двойно
            На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

            Коментар


              #7
              честно казано според мен никой не те е карал да си купуваш кола, по която да си хвърляш парите и да казваш че са на вятъра.По добре щеше да е да си се возиш в автобуса и в трамвая и така щеше да спестиш въпросните пари , които си хвърлил на вятъра, както и парите за покупка на кола.А относно това дали ще е италианска или немска.... като не си си отварял очите навреме... ще правиш такива изречения по всички форуми.Поздрави.

              Коментар


                #8
                Точно казано. стига да те разбере големия разбирач на италианки.Жив и здрав
                BRAVA TD100 ELX `98

                Коментар


                  #9
                  Момчета това ,че вие сте си фенове на тези коли си е ваш личен избор Аз споделям моето мнение(а и на една доста голяма група хора)карали "италянки"някога през живота си А и преди да си купя Бравото нямах голям поглед върху нещата.И така с течение на времето придобих една доста конкретна представа за италянското автомобилостроене като цяло.Така,че караите си количките радвайте им се.......въпрос на избор А за изявленията по форумите вярвай ми няма да ги правя,защото просто вече знам какво да карам и то със сигурност няма да е произведено от Фиат,Алфа и тн....
                  На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

                  Коментар


                    #10
                    А на човека, на който я продаде...Каза ли му, че помпата тече и си я "позакърпил"?
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Той самия ще цъфне и ще върже със следващия си избор .Само му гедай сеира,пък и ако ще да сподели какъв му е избора няма да е зле.

                      Коментар


                        #12
                        PATSO85 написа:
                        Честно казано я позакърпих със малко силикон(черен)от тук от там колкото да не тече. Бравотата се продават за по 1500 лева аз и взех двойно
                        Евалата.
                        00' Bravo 105 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, мисля че темата е изчерпана, поне с нещата които се пишат накрая, а авотрът PATSO85 - колкото и да си недоволен от колата си, моля показвай нужното уважение към марките ФИАТ, Алфа Ромео и Ланчия на страниците на този форум. С изказването си обиждаш огромна група от хора!

                          Коментар

                          Working...
                          X