Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От коя бензиностанция зареждате дизел и защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От коя бензиностанция зареждате дизел и защо?

    Здравейте. От коя бензиностанция зареждате дизелките си и защо? Коя Ви дава най-нисък разход? Убеден съм, че дори да се сипе по-скъпо гориво, то може да оправдае това с по-голям пробег.

    #3
    Аз наливам от Лукойл най-доволен съм от тяхното горив и разхода ми при тях е еднакъв... наливал съм и от Шел и ОМВ но не съм доволен... веднъж сипах и от Еко и пай бях доволен..но.. на 1-во място за мен е Лукойл!п.с. От ректора на университет "д-р проф. Асен Златаров" в Бургас.. съм чувал, че е най-добре да се сипва гориво от бензиностанции с голямо текучество на автомобили... тъй като там доставяли най-добрата нафта... нз до колко е вярно това... неговия съвет беше да се избягва зареждането от малки бензиностанции пък били те и на известни компаниивсе пак човека се занимава с химия и е доктор по какво ли не свързано с производството на горива.. та смятам че неговото мнение е от значение...
    Fiat Brava TD100

    Коментар


      #4
      Aз лично съм доволен от ЕКО,и аз преди време сипвах на ОМВ ама нещо не ме кефеше.
      Toyota Celica 98-7AFE
      Ex:Fiat Bravo JTD

      Коментар


        #5
        Аз понеже имам карта Пълен Напред на Лукойл и сипвах там в продължение на година и никога не съм пробвал друга, освен лукойлската нафта. Искам да я сменя с нещо, понеже сега не ми се зареждат 25 литра, за да ЕВЕНТУАЛНО спечеля нова карта. Имам от SDI Club отстъпка 2 ст./л. на ЕКО, то това е супер минимално, но пак .... Като чета и слушам, хората са изключително доволни от ЕКО - не знам там нафтата обикновена ли си е или с добавки ? Също бях чувал как да разпознаем хубавите ЕКО бензиностанции, нещо се деляли на гръцки/български ли не мога да разбера. Ще се радвам да ме ориентирате

        Коментар


          #6
          сипвал съм и от Петрол тя нали там е уж с добавки.. разлика никаква ..
          Fiat Brava TD100

          Коментар


            #7
            Re: От коя бензиностанция зареждате и защо?

            coolboy написа:
            Здравейте. От коя бензиностанция зареждате дизелките си и защо? Коя Ви дава най-нисък разход? Убеден съм, че дори да се сипе по-скъпо гориво, то може да оправдае това с по-голям пробег.
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=51443това не е ли същото??? Защо не ползвате търсачка преди да пускате теми,става банално
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #8
              Re: От коя бензиностанция зареждате и защо?

              paralesa написа:
              coolboy написа:
              Здравейте. От коя бензиностанция зареждате дизелките си и защо? Коя Ви дава най-нисък разход? Убеден съм, че дори да се сипе по-скъпо гориво, то може да оправдае това с по-голям пробег.
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=51443това не е ли същото??? Защо не ползвате търсачка преди да пускате теми,става банално
              Не, тук говорим единствено и само за дизелово гориво, а в темата, която си посочил се говори общо за бензиностанциите. ЕКО може да имат най-добрата нафта, но пък Лукойл най-добрият бензин, нали така? Това е разликатаПоради тази причина допълних заглавието: От коя бензиностанция зареждате дизел и защо?Модераторски екип на fiat-bg.org

              Коментар


                #9
                Зареждам на ОМВ ... от Петролската колата вървеше повечко, а от ЕКО най-малък реазход, ама попушваше повечко ... Сипвам на ОМВ, заради кафето ... най-хубаво е ... от Лукойл имам лоши наблюдения, но ... абе ако искаш да смъкваш разхода върви на ЕКО и си вземи карта от форума, а не от СДИ или там к’вото и да е
                Fiat Forum Bulgaria

                Прекаленият светец и богу не е драг !

                Коментар


                  #10
                  Зареждам на Лукойл заради картата за 5ст. отстъпка, и по препоръка на Airfan. Зареждал съм и на други бензиностанции, но разлика в горивото не виждам /става въпрос за големи вериги бензиностанции/.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #11
                    На ЕКО-то защото не плащам

                    Коментар


                      #12
                      Зреждам на Еко - шипченски проход в София, защото категорично няма разлика между отчетеното и действителното, или ако има - то тя е в рамките на допустимото. С гориво от тази нафтостанция колата работи най-добре, в сравнение с общо трите , на които някога съм зареждал. Също - зареждайки на Еко - подпомагам форума, използвайки форумската карта за зареждане. Лукойл трябва да ми дадат поне 15 стотинки отстъпка, за да я усетя реално. Петте им стотинки са 2-3 % от общата цена. За 100 лева - 2-3 лева отстъпка.... При Еко, с форумската карта - 1 лев отстъпка, и Х лева за форума, според зависи от останалите зареждащи с форумски карти. Та ако някой зарежда ЕДИНСТВЕНО заради по-голямата отстъпка, по-добре да се пренасочи, и да помага на форума, като зарежда с форумска карта на Еко.Другите две са Еко-то на 4-ти км, и Лукойл при комплекс цска. С горивото от този лукойл колата не работеше равномерно, имаше завишен разход, и при пълна газ имаше по-малко мощност, отолкото с гориво от споменатото Еко. Моля да се цитира КОНКРЕТНА горивостанция, а не да се обобщава за цялата верига Поради тази причина не съм и гласувал, защото една станция не може да е обобщаваща за всички от веригата. Освен това анкетата е непълна, защото има и други вериги. Поне да имаше отговор "Други".

                      Коментар


                        #13
                        Където и да заредя все тая, все като натисна педала върви.Иначе от Март, като си получа картата - само от Лукоийл, сега основно там, преди малко от ОМВ.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #14
                          В Лукойл заради картата за отстъпка пък и съм доволен от нафтата

                          Коментар


                            #15
                            От Лукойл заради картата с отстъпка а и съм доволен от нафтата иначе съм зареждал и от останалите изброени но не съм доволен.
                            преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                            Коментар

                            Working...
                            X