Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със Стило-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със Стило-то

    Колеги имам следния проблем с моето Стило:При загрял двигател на празен ход се чува много неприятен паразитен шум от съединителя,когато натисна съединителя щракането изчезва.Някви идей каква може да е повредата?Стило 1.9 JTD 115кс 2003г.84000 реални километра.Благодаря предварително!
    Motorracing is a sickness the only way to get over it is to die!
    JTD115....

    #2
    Най вероятно скорости.

    Коментар


      #3
      Лагер на първичния вал на ск. кутия.Ако е аксиален лагер ще вие при натискане на съединителя.Провери маслото на ск. кутия, може и някаква добавка да питаш да сложиш.Аз на предната кола така отлагах с месеци отварянето на ск. кутия
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Казаха ми че вероятно е аксиалния лагер.Mаслото в скоростите го смених и проблема си остана
        Motorracing is a sickness the only way to get over it is to die!
        JTD115....

        Коментар


          #5
          Освен лагер на амбреажната ос,може да е и от разбита главина на феродовият диск(появява се луфт между оста и феродовият диск).Шумът е абсолютно същият.Лично аз съм се сблъсквал с този проблем и е по безболезнено от лагер на оста.С нов феродов диск всичко се оправя.Трябва да разглобиш за да установиш проблема.Аксиалният лагер работи когато натиснеш съединителя,така че ако е от него шумът ще се чува при натиснат съединител,а не както е при теб.Колегата emzo ти го обясни по горе.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар

          Working...
          X