Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатик

    Здравейте.Имам еин странен проблем с климатика от няколко дни.Пускам го, работи си, всичко изглежда добре.Но като карам туха си студено и по някое време, усещам че се изключва и започва да духа хладък въздух (точно, както при неработещ климатик или на кола, която изобщо няма климатик) след малко пак се оправя, изстудява и пак обратното.Много странно.Мислех да не е от жегите, но не знам...Иначе е зареждан миналата седмица с фреон.П.С: Намерих филтъра на купето, махнах кората под жабката и видях черната пластмаса, която трябва да се развие, но не разбирам точно как да я сваля, да почистя или сменя филтъра и да го върна отново.Имате ли схема или някоя тема със снимки?Аз не открих...Говорим за пунто мк2 2001 г. 1.9 D

    #2
    Ти имаш ли на климатика откъде да му зададеш колко градуса да ти държи в купето ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Не, не е климатроник.Обикновен.На празен ход снощи забелязах, че компресора се включва и изключва през няколко секунди.И това е постоянно.Явно при изключването спира за секунди да духа студеното, а става хладък въздуха.Миналата седмица ходих на зареждане, като че ли от тогава е така.Помагайте, моля Мерси

      Коментар


        #4
        А преди да го напълниш с фреон направиха ли ти диагностика ? Ако изтича от някъде, вече нямаш фреон При мен случая е подобен при високи обороти духа студено като спра на сфетофара почва да духа хладно.... Отиди да ти го проверят (гумички маркучи и т.н. те си знаят работата).
        Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
        Lancia Lybra 1.8 131Hp

        Коментар


          #5
          Сега се върни в сервиза и им кажи да си върнат наобратно малко фреон. Сложили са ти повече с което се е увеличило налягането и трв-то го изключва. И при мен беше така, но като изпуснаха малко се оправи.
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #6
            iuly_vn написа:
            Сега се върни в сервиза и им кажи да си върнат наобратно малко фреон. Сложили са ти повече с което се е увеличило налягането и трв-то го изключва. И при мен беше така, но като изпуснаха малко се оправи.
            Да, и аз за това си мислех, че е възможната причина.А фреон не ми изтича, защото като го пълних, ми беше за първи път и казаха, че има над половината.А ако не ходя до сервиза кога само ще се нормализира нивото?То все ще прокапва от някъде фреон?Мерси

            Коментар

            Working...
            X