Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD105 - скърцане от към ремъците при студен двигател+видео

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колега Торнадо, смени ли ролката и имали ефект!?
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      Airfan уби ли щуреца?
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        dimmX написа:
        Колега Торнадо, смени ли ролката и имали ефект!?
        Не съм правил нищо все още ,че щуреца позамлъкна.Появява се при влажно време ако не се лъжа.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          dimmX написа:
          Airfan уби ли щуреца?
          За сега е мъртвец, чакам влагата на есен... Имаше 2-3 валежни дни и се беше завърнал, но в момента е тишина.@Tornado - и при мен е така

          Коментар


            Мойта Марийка спи в гараж и сутрин като паля си скрибуца няколко секунди.После нема щуреца.На работа стои навън и като е по хладно пак същото.Обаче тука в тия топли дни не се чува след цял ден престой.Аз за това ви питах дали сте сменили ремъка и ролката (обтяжната), щото си мисля да пробвам да ги сменя с нови(макар че всичко е сменено) още като я купих.п.с.След обслужването това го скрибуцане го нямаше, появи се месец след това
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              dimmX написа:
              Мойта Марийка спи в гараж и сутрин като паля си скрибуца няколко секунди.После нема щуреца.На работа стои навън и като е по хладно пак същото.Обаче тука в тия топли дни не се чува след цял ден престой.Аз за това ви питах дали сте сменили ремъка и ролката (обтяжната), щото си мисля да пробвам да ги сменя с нови(макар че всичко е сменено) още като я купих.п.с.След обслужването това го скрибуцане го нямаше, появи се месец след това
              Мен ако питаш - няма да се оправи. С чисто нов ремък съм и ролки комплект (с обтегача) пак нови.

              Коментар


                Airfan написа:
                dimmX написа:
                Мойта Марийка спи в гараж и сутрин като паля си скрибуца няколко секунди.После нема щуреца.На работа стои навън и като е по хладно пак същото.Обаче тука в тия топли дни не се чува след цял ден престой.Аз за това ви питах дали сте сменили ремъка и ролката (обтяжната), щото си мисля да пробвам да ги сменя с нови(макар че всичко е сменено) още като я купих.п.с.След обслужването това го скрибуцане го нямаше, появи се месец след това
                Мен ако питаш - няма да се оправи. С чисто нов ремък съм и ролки комплект (с обтегача) пак нови.
                И на мен така ми казаха, ама нали съм малко опакев човек и искам дан чувам такива звуци!п.с.Приятел с Алфа 156 2.4 жтд, два пъти сменя ролки, 3 пъти ремъци, квот се сетите(пича има сервиз и магазин за авточасти) и нищо, свири си леко и за картко и после няма никой.Отказа се да сменя каквото и да било и пръскал с някъв спрей на 3-4 дена.Та може и аз да си купя от него, вместо да давам грешни пари......абе ще видим, ще сравня с една друга Мареа като моята(близнаци са) и някой ден може и да опитам.А ако не се реши, то значи зимата ще ми къса нервите тва чудо Едит сетих се за нещо каква е вероятността ремъка да опира някъде и да скрибуца(обаче като го полея с вода спира), загадка
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  Спрей имам, ама на новия ремък няма да пръскам. Ако утре идваш на срещата кажи - ще го взема да си пръснеш.

                  Коментар


                    Tornado написа:
                    Не съм правил нищо все още ,че щуреца позамлъкна.Появява се при влажно време ако не се лъжа.
                    При мен е абсолютно същото положение, но още нямам време да сменя този лагер на компресора.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      Колеги да нямате някоя износена шайба и от там да се получава приплъзването и съответно скърцане. Просто вече каналите не са правилни и не може да ляга ремъка добре. Аз на либрата със старият и напукан ремък нямах никакви проблеми (дано и да нямам) ремъка беше станал като ангренажен, смених го само за да не ме остави някъде на път.

                      Коментар


                        Здравейте колеги, Прочетох открай-докрай всички страници на темата с надеждата да открия отговор по въпроса със "щуреца", който ме тормози отскоро, но явно все още е загадка Колата е Браво 1.9JTD 1998 и скърцането се появи случайно или не около 1000км след смяна на консумативи - масло и филтри.Както при колегите около минута-две след студен старт скърцането изчезва.Колата е закупена наскоро и първите 500-600км го нямаше проблема.Тези дни мислех да я карам на майстор, но явно ще изчакам, тъй като разбирам, че проблема не е толкова сериозен.Ще продължавам да следя темата с интерес!
                        `98 FIAT Bravo 1.9 JTD

                        Коментар


                          sevenfifty написа:
                          Здравейте колеги, Прочетох открай-докрай всички страници на темата с надеждата да открия отговор по въпроса със "щуреца", който ме тормози отскоро, но явно все още е загадка Колата е Браво 1.9JTD 1998 и скърцането се появи случайно или не около 1000км след смяна на консумативи - масло и филтри.Както при колегите около минута-две след студен старт скърцането изчезва.Колата е закупена наскоро и първите 500-600км го нямаше проблема.Тези дни мислех да я карам на майстор, но явно ще изчакам, тъй като разбирам, че проблема не е толкова сериозен.Ще продължавам да следя темата с интерес!
                          Сигурен ли си, че Бравото е 98’....ако наистина е тая година: Сигурен ли си, че е jtd?
                          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                          Коментар


                            Geraka написа:
                            sevenfifty написа:
                            Здравейте колеги, Прочетох открай-докрай всички страници на темата с надеждата да открия отговор по въпроса със "щуреца", който ме тормози отскоро, но явно все още е загадка Колата е Браво 1.9JTD 1998 и скърцането се появи случайно или не около 1000км след смяна на консумативи - масло и филтри.Както при колегите около минута-две след студен старт скърцането изчезва.Колата е закупена наскоро и първите 500-600км го нямаше проблема.Тези дни мислех да я карам на майстор, но явно ще изчакам, тъй като разбирам, че проблема не е толкова сериозен.Ще продължавам да следя темата с интерес!
                            Сигурен ли си, че Бравото е 98’....ако наистина е тая година: Сигурен ли си, че е jtd?
                            Да,естествено :D Декември 1998
                            `98 FIAT Bravo 1.9 JTD

                            Коментар


                              При мен щурец няма, но и дъждове няма. Развитие ще има като се позахлади и стане по-влажно. Ти един клип не можеш ли да направиш да чуем и видим?

                              Коментар


                                Airfan написа:
                                При мен щурец няма, но и дъждове няма. Развитие ще има като се позахлади и стане по-влажно. Ти един клип не можеш ли да направиш да чуем и видим?
                                Така е влагата разпява шуреца.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X