Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк2-ЖТД загряване!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк2-ЖТД загряване!

    Моля колеги помагаите,значи карам си градско с климатика,пържа си колата и температурата немарда от средата,изван градско същата работа потдържам на магистралата 140 км/ч с климатик температурата е ок,но когато тръгвам да изкавам балкана температурата рязко се повишава и тръгва кам червеното(перките си работят на макс) аз спирам и докато не се охлади нетрагнах,някакви идей иматели колеги,защото зимата сменях термостат че незагряваше.благодаря предварително!

    #2
    Провери си пак термостата, а датчика сменя ли го ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      не несам го сменял,как наи-добре мога да проверя термостата?

      Коментар


        #4
        и при неработещ темостат в града нетрябва ли да ми прегрее колата?

        Коментар


          #5
          Закачи колата към компютър и виж на колко градуса отваря.Датчика ..... този смотан датчик ..... само ядове с него.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            добре ще го направя,ама аз като я закарам да е закачат на компа-тя няма да покаже тази плашешта за мен темп. при изкачване в балкана

            Коментар


              #7
              Или термостата ти прави мизерия или ти е запушен радиатора. Щом перките са включили и продължава да загрява най вероятно ще се окаже радиатора. Принципно датчика за перките е на радиатора, щом перките работят значи термостата е отворил и радиатора се е загрял, включили са перките но радиатора е запушен и не може да охлади. И малко вероятно е да нямаш дебит на водната система.

              Коментар


                #8
                ако това е вярно нетрябва ли да прегрее в градски условиа(което него прави)как да проверя радиатора дали е запушен и ако е така какво предлагаш да направя!а дебита на водната система е от водна помпа нали?

                Коментар


                  #9
                  проври Водната помпа, ако не и стига дебита, при по-високи обороти и натоварен двигател ще грее
                  Punto 1.9JTD
                  AR 75 2.0 TS

                  Коментар

                  Working...
                  X