Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1,3 Multijet - впечатления?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1,3 Multijet - впечатления?

    Здравейте колеги,Някой има ли впечатления от малкия дизел на FIAT - 1,3 литра, 75 коня, който например слагат в по-новите Punto? Че е икономичен - икономичен е, но как се държи на пътя, прави ли някакви проблеми и такива неща.Благодаря ви предварително!

    #2
    Карам служебен Опел комбо с този двигател. Макар че го товарим като за последно (опела), разхода е около 6.5 смесено. На магистралата спокойно се поддържат 130 с натоварена кола. Вече е на 75 хил и до сега няма проблеми. Няма и никакъв разход на масло.
    Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
    Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
    FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
    Powered by Total & Fobos LPG

    Коментар


      #3
      Мерси за инфото А бях чул отнякъде, че е тромав в ниските обороти - т.е. че има по-голяма турбо дупка - това така ли е или вс. си е нормално?

      Коментар


        #4
        kufeiko написа:
        Мерси за инфото А бях чул отнякъде, че е тромав в ниските обороти - т.е. че има по-голяма турбо дупка - това така ли е или вс. си е нормално?
        Турбо дупката според мен не е малка! Карам съм я за малко, но принципно аз на турбо дизел не съм свикнал и като настъпиш рязко газта тръгваш лекичко и след малко излиташ със 4ри човека в колата!! Иначе в не-далечно бъдеще и аз се замислям за едно такова пунто!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          kufeiko написа:
          А бях чул отнякъде, че е тромав в ниските обороти - т.е. че има по-голяма турбо дупка - това така ли е или вс. си е нормално?
          Мога да споделя само отлични впечатления от малко каране на Доблото (с този двигател) на един приятел. Напротив! Именно при този двигател
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Благодаря ви за мненията! Много съм се замислил за Punto с такъв двигател и след добрите отзиви набирам смелост да ходя да си намеря някое

            Коментар


              #7
              Не се замисляй а действай :D Няма да съжаляваш.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар

              Working...
              X