Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вьпрос за оборотите на 1.9ЖТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emzo написа:
    Не.
    Ми няма място за притиснение тогава ,понеже ми е първата дизелова кола и постоянно се вра във форума и чета всичко ,така де. Но определено повече НИКОГА няма да си взема БЕНЗИНОВ автомобил "за мой личен говорим" :D
    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

    Коментар


      #17
      paralesa написа:
      може да е от всичко и най-вече просто от настройката на моторчето на празния ход и автоматичния смукач...колата е тд100
      Най-вече от тях! провери също дросела,кабелите, свещите и бобината.

      Коментар


        #18
        ogi28b написа:
        paralesa написа:
        може да е от всичко и най-вече просто от настройката на моторчето на празния ход и автоматичния смукач...колата е тд100
        Най-вече от тях! провери също дросела,кабелите, свещите и бобината.
        И делкото пропусна,палеца и т.н.Да не говориме и за лулите.

        Коментар


          #19
          dobrujanetza написа:
          Извинения на Стефан Хаджов.Двигателя е 1.9 ЖТД.Просто моментно след запалването вдигна 1100 об. и след това ги закова на 850 об.Прави го за пьрви пьт.
          Щом е моментно, не мисля, че има проблем. Моята също скача малко над 1000 и после залепя около 800.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #20
            Да се включа и аз в списъка с колегите които имат "играещи обороти".Днес и аз забелязах,че при стартиране оборотите скачат до 1000-1100 и после след около 30 секунди се нормализират на 850.Да отбележа,че колата не беше палена 3 дена...и аз смятам,че това е нормално явление
            Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
            Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

            Коментар


              #21
              Аз колега не го смятам за нормално.И аз не я бях палил 3 дена и нямаше проблеми с оборотите.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                Не е нормално JTD да държи по-високи обороти.

                Коментар


                  #23
                  С диагностика може ли да се открие проблема за по-високите обороти при стартиране Огито и Хаджов дадоха някакви предположение,но може ли да се каже по-конкретно
                  Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                  Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                  Коментар


                    #24
                    i4kin написа:
                    Огито и Хаджов ...
                    ... си правеха та==к Поне Огито със сигурност, за Хаджов - не знам, може би и той ще потвърди.

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте, хакери. Относно оборотите-днес припалих италианския експрес / Мареята/ около обяд. Слънцето я беше напекло яко, и като запали закова 850об. Та си мисля че това моментното покачване на оборотите може би е от външната температура .
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #26
                        JTD и пи -10гр. ги кове оборотите, не се самозаблуждавай.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #27
                          emzo написа:
                          JTD и пи -10гр. ги кове оборотите, не се самозаблуждавай.
                          Напълно съм съгласен и потвърждавам дори за -17 и без добавки.

                          Коментар


                            #28
                            Тази зима в най-големите студове в София (-15 показваше термометъра в колата) с нафта от Петрол и без никакви добавки, непалена кола от седмица веднага замръзва на 840-850 об./мин

                            Коментар


                              #29
                              profit написа:
                              Тази зима в най-големите студове в София (-15 показваше термометъра в колата) с нафта от Петрол и без никакви добавки, непалена кола от седмица веднага замръзва на 840-850 об./мин
                              Нормално е за JTD.

                              Коментар


                                #30
                                Не знам защо се получава така. Ако има нещо, времето ще покаже-само да не е нещо фрапантно.ЛЕКИ ИБЕЗАВАРИЙНИ МИЛИОНИ КИЛОМЕТРИ. Засега-чао :D
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X