Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За придърпването - 1200-1400рпм - FIXED - резюме в 1ви пост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да при някой клеясват и става по сложно, но не и невъзможно. Продават се спрейове точно за тази работа и съм чувал, че били ефикасни. Обратен чук можеш да си направиш и сам. Иначе ако някоя се заинати, намираш къде да я държиш под напън с някоя щанга и с леко почукване излиза.В разглобяването на самата дюза няма нищо сложно, единствено за една гайка ще ти трябва пробит шестограм.

    Коментар


      Цитирам един пост от дизел клуба:
      Ognev написа:
      Точно такъв проблем съм имал само че с Алфа, но пак ЖТД. Както си караш и минеш през неравност или дупка и за момент забива, после тръгва... Гледахме я в движение и когато забие за момент и педала на газта ставаше 0 %. Оказа се счупена стоп машинка. Стоеше изкривена и в дупките се размества и дава на компа сигнал за натиснати спирачки и реже газта.В паметта за повреди нямаше грешки.
      Има логика !
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        И аз да се включа по-активно по темата.При мен го има въпросното придърпване.Не е много силно но се усеща.Ето и моите данни от теста с обратното гориво.Теста го правих за 2 минути на изцяло загрял мотор и отворен термостат.Дюзи от ляво на дясно седейки пред мотора :1 - 22 мл2 - 21 мл3 - 21 мл4 - 17 млЯвно само дюза номер 4 връща гориво в норма Тестът не е 100% обективен,просто няма как.Според него горе долу може да се съди за работата на дюзата.Не могат да се правят крайни заключения въз основа само на него.Изключено.Обаче ако сменя разпръсквачи номер 1,2 и 3 и горивото падне на 7-8 мл за мин наистина ще е добре пък и ще се затвърди достоверността на въпросния тест.То няма кво 3 ми направо всичките май ще се сменят ама кога ще е........

        Коментар


          Сега чакаме включването от Чавето.Теста в сервизното ръководство, което четох е за 1 мин време.Моите ноззли са 6-6-6-6
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            Моите ноззли са 6-6-6-6
            Това на Стилото ли?

            Коментар


              emzo написа:
              Теста в сервизното ръководство, което четох е за 1 мин време.
              Те са го дали за 1 мин колко трябва да е но за колкото повече минути се прави теста толкова повече наваляваме процента на грешката от измерването.Нали всеки може поне да дели на n-минути.

              Коментар


                janyboy написа:
                emzo написа:
                Моите ноззли са 6-6-6-6
                Това на Стилото ли?
                Да
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  emzo написа:
                  janyboy написа:
                  emzo написа:
                  Моите ноззли са 6-6-6-6
                  Това на Стилото ли?
                  Да
                  Бреее.Много добре.

                  Коментар


                    Е чисто нови са
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Е чисто нови са
                      С това трябваше да започнеш

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Сега чакаме включването от Чавето.
                        И какво искаш да ти кажа, че като смени разпръсквачи ще намали обратното гориво, да ще се намали, ако неговите са износени и пропускат покрай иглата. Като смени сачмата на клапана може и от там да се намали, но като не смени клапанното бутало............. излишното гориво пак може да си е високо и със сменен разпръсквач. Колата отново може да се лашка напред/назад и човека да е ХХХ лв назад. Точно затова са направени стендовете, за да си закараш там дюзите и да ти кажат къде им е болката. Защото точно заради теб съм 400лв + разни други назад (добре, че мога да ползвам големи отстъпки) макар, че хората където ми правиха дюзите ме убеждаваха, че няма смисъл да си сменям разпръсквачите.Онзи ден съм говорил с човек който се занимава с рециклиране на дюзи, като сменява от А до Я по нея без тялото и ел. магнита.Въпросният човек ми каза, че при правилна експлоатация разпръсквача ще надживее всички останали части в дюзата, говоря конкретно за 002/068........... Понеже доста ги разбираш, я ми кажи какъв ще е ефекта ако е задрало нещо в дюзата.

                        Коментар


                          janyboy написа:
                          И аз да се включа по-активно по темата.При мен го има въпросното придърпване.Не е много силно но се усеща.Ето и моите данни от теста с обратното гориво.Теста го правих за 2 минути на изцяло загрял мотор и отворен термостат.Дюзи от ляво на дясно седейки пред мотора :1 - 22 мл2 - 21 мл3 - 21 мл4 - 17 мл
                          Дюзите са ти в ред.Разликите са в нормите.Не се занимавай с тях.Търси причината за придърпването другаде.Явно имате много свободно време и пари.

                          Коментар


                            stooes написа:
                            Здравейте. FIat Stilo 1,9 Jtd 2003 И аз имам същия проблем. Придърпването ми се появява около 1100-1400 об. Много е дразнещо, особено ако караш с около 70-80 на 5-та. Няколко пъти ходих на майстор, закача я на компютър, нищо не показа. Проблема ми се появява само ако карам с равна газ - т.е. нито ускорявам нито забавям, около тези обороти. Не знам вече какво да търся и къде да гледам... Моля посъветвайте ме къде във Велико Търново мога да търся помощ? И проблема не е постоянен - когато е топла понякога си върви нормално, понякога придърпва лекичко.. когато е студена почти винаги се появява проблема и впоследствие може и да изчезне може и само да намалее степента на придърпване .. вече около 2 месеца я карам така, смятам че не добре това.. не знам какво да правя.
                            stooes написа:
                            Благодаря за препратката изчетох всичките 21 страници и установих, че най вероятно колегите обсъждат различен вид придърпване и с възможни причини почти всичко, както и факта че решение са намерили само тези, които не са имали проблем като моя. Факта че последното мнение там е от Вто, 27 Юли 2010 12:58:54 ме навежда на мисълта, че никой вече не се занимава с този проблем и всички си карат придърпващите коли. Дали тук или там да продължа? Защото ме дразноти въпросното придърпване и много бих искал да намеря решение.
                            Здравейте отново,Застудя и се появи нов симптом: Няма придърпване. вече не знам какво да си мисля - понякога го има въпросното придърпване, но е толкова слабо израсено, че не дразни ... идеи?
                            Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                            Коментар


                              Чакаш да минат студовете и проверяваш следните неща
                              emzo написа:
                              Ами просто, а ти преди да ме питаш този въпрос трябва да си:- направил лог в движение- почистил MAP, MAF, EGR, Throttle Body - проверил всички турбо и въздушни пътища- изтествал дюзите и проверил горивната система като цяло- почистил и проверил интеркулера- монтирал нов термостат
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                И аз така мисля. Но ако на някой му хрумне ква може да е връзката между придърпването и температурата на ок. среда .. т.е. къде 1-во да търся .. тва ми бе идеята..
                                Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                                Коментар

                                Working...
                                X