Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за турбо

    колеги от скоро карам темпра 1.9 тд.но ми се струва че турбото неми е наред, смисал пуска масло в смукателните траби?? как се разбира дали е износено или не? даите савет моля ви? как да го проверя без да го свалям ?
    темпра 1,9тд

    #2
    До колкото си спомням проблемът на омасляването идва от сепаратора... Не мога да си спомня как се казваше темата, в която се обсъждаше. Нека колегата Оги обесни, той беше в час с тази "мистериозна" кутийка.
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    Коментар


      #3
      Re: питане за турбо

      Искрен написа:
      колеги от скоро карам темпра 1.9 тд.но ми се струва че турбото неми е наред, смисал пуска масло в смукателните траби?? как се разбира дали е износено или не? даите савет моля ви? как да го проверя без да го свалям ?
      Колега свали си тръбата на студения охлюв и с пръсти разклати оста на лопатките,ако има голям луфт значи си е заминало,ако пък е минимален луфта си е нормално понеже пройзводителя си дава малко луфт за така наречения"Маслен клин"!
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #4
        Тая кутийка за която казва crush - не съм сигурен дали я има в другите мотори, но при мен е причина да имам омасляване открай докрай във въздуховодите. И не мога да разбера дали всичко е от нея, или част от маслото избива от турбината. Направи това което казва J T D, най-сигурно е. Макар че няма точно определение на "голям" и "малък" луфт. Ако искаш виж и темата "Сваляне на сепаратор, въздуховоди..." там можеш да видиш за тая кутийка, и да провериш дали тя не ти хвърля много масло, ако я имаш изобщо.

        Коментар

        Working...
        X