Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карате ли с "държавна" нафта?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Карате ли с "държавна" нафта?

    Сипвате ли си съмнителна нафта? Интересува ме най вече на JTD двигателите. Аз само един път сипах 10 литра на почти цял резервоар, но нафтата беше от бус, който се пълни на безнзиностанция.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    ха....и дума да не става....нямам после 4000 лева за ремонт ..!!!
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      #3
      Другата не знам какво представлява :D

      Коментар


        #4
        Каква е таз "държавна" нафта колега....Сигурно има и "общински" !!!!
        Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
        Fiat Punto 1.2 16v LPG

        Коментар


          #5
          аз съм карала..запуши ми се горивния филтър

          Коментар


            #6
            От както имам колата повече от година и половина на бензиностанция съм зареждал 2-3 пъти и то по 10-20лв.


            r_osen@yahoo.com

            Коментар


              #7
              ха аз сложих, нищо и няма на колата само където после свляхме и чистихме цедката в резервоара... никога повече няма да повторя да карам с такава нафта.
              каквото е били,то е и сега,и каквото пак ще бъде вече е било...

              Коментар


                #8
                но аз искам да питам за другата нафта, червената която е в гърция, имал съм възможност да слагам от нея но ме е страх. някои има ли мнение по това???
                каквото е били,то е и сега,и каквото пак ще бъде вече е било...

                Коментар


                  #9
                  Ако си сипвал локомотивна нафта.....
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Да ви кажа честно мен ме е срам да кажа с какво "гориво"съм карал.(правено в домашни условия).стига ви толкова.До ремонт не се стигна ,минал съм около 500-600км може и повече.Резултата беше позапушен горивен филтър не не запушен!Просто видях какво изтече като отвъртяха датчика на филтъра дето е отдолу.Колата не пуши нито черен дим нито нищо каквото да е там пушещо.Дори като я настъпя до дупка.Върви и не губи мощност.Абе нещо като биодизе приготвен в домашни условия.Но сега можеби не бих карал с това гориво.
                    Fiat Punto 1.7TD
                    Toyota Avensis 2.0D4D

                    Коментар


                      #11
                      Живко написа:
                      Да ви кажа честно мен ме е срам да кажа с какво "гориво"съм карал.(правено в домашни условия).стига ви толкова.До ремонт не се стигна ,минал съм около 500-600км може и повече.Резултата беше позапушен горивен филтър не не запушен!Просто видях какво изтече като отвъртяха датчика на филтъра дето е отдолу.Колата не пуши нито черен дим нито нищо каквото да е там пушещо.Дори като я настъпя до дупка.Върви и не губи мощност.Абе нещо като биодизе приготвен в домашни условия.Но сега можеби не бих карал с това гориво.
                      Как го направи това бе колега? Да нямаш рафинерия у вас? :D

                      Коментар


                        #12
                        Re: Карате ли с "държавна" нафта?

                        vgeorgiev написа:
                        Сипвате ли си съмнителна нафта?
                        Ай сия... Уткрувения...
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар


                          #13
                          Re: Карате ли с "държавна" нафта?

                          vgeorgiev написа:
                          Сипвате ли си съмнителна нафта? Интересува ме най вече на JTD двигателите. Аз само един път сипах 10 литра на почти цял резервоар, но нафтата беше от бус, който се пълни на безнзиностанция.
                          Сипвал съм от Тир....Но е зареждана в Словения...Не съм имал ядове...Даже колата въреше по добре....

                          Коментар


                            #14
                            Откакто имам колата т.е. за една година само веднъж сложих от бензиностанция около 5 литра и колата направо омря,по принцип карам с червена и нямям проблеми вече над 15 хил.км
                            Fiat Croma 1.9TDid-96g
                            min-3.9/100
                            max-7/100

                            Коментар


                              #15
                              е бате ти от бургас ... интересуваме как така се снабди с тая червена нафта...аз имам възможност да слагам и да изнасям дори от гърция ам ме е страх да не ми се скапе нещо по колата...препоръчай ми нещо ако има някаква тънкост, слушал сум нещо добавят масло кум тая нафта че била мн суха ??
                              каквото е били,то е и сега,и каквото пак ще бъде вече е било...

                              Коментар

                              Working...
                              X