Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгревни свещи...Точно и ясно!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгревни свещи...Точно и ясно!

    Миналата зима започна да ми мига лампата с реотанчето след запалване....Смених 2 свещи и всичко се оправи....Дойде новата зима и в Събота както бях паркирал на Алеко и паля колата(беше топла) и хоп отново реотанчето почна да мига.....На другата сутрин запалих по-трудно от обичайното, като в първите минути колата си менеше оборотите и припушваше...проблема е ясен - Отново подгревми свещи Та от миналата смяна ми хартисаха 2 - понеже майстора каза, че няма смисъл да ги сменям всичките(според мен не му се занимаваше)...Маркатая е някаква италянска, ама не я знам точно...Купувани са от Стамболийски за 11лв бройката.Решил съм да оправя тоя проблем веднъж завинаги, като сменя и 4-те свещи и като си взема някаква яка марка...Въпроса ми е какви да бъдат те?...ако може да споделите някакви впечетления от Bosch, NGK, Denso или нещо подобно.Четох в другите теми мнението на Doofiat...Там прочетох, че има бързо подгряващи свещи...свещи с удължен старт,,,свещи с двойна намотка....Питам аз - Приложими ли са тези свещи за моят прост двигател TD100 или са разработки за по новите дизели с директно впръскване.Ще съм благодарен, ако някой с опит или някой разбиращ да ми помогне.
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    #2
    Аз съм с 3 бр. Бош и една Искра. Засега Бош добре топли и при -18.Иначе, ако има произведени бързозагряващи или такива, които да топлят до 1200 градуса, за ТД 100, няма да имаш проблем с поставянето.Това, което бях пуснал в други две теми е от сайта на Косер.

    Коментар


      #3
      Аз лятото ги сменях. Започна да ми премигва реотана и реших, че няма да чакам зимата. Купих ги комплект (за колата не правя компромиси) по 20лв бройката. Помня само, че са френски. Като се прибера мога да погледна марката, ако имаш интерес. Странното беше, че за оригиналните ми искаха по 20 ЕВРО на брой.
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        doofiat написа:
        Аз съм с 3 бр. Бош и една Искра. Засега Бош добре топли и при -18.Иначе, ако има произведени бързозагряващи или такива, които да топлят до 1200 градуса, за ТД 100, няма да имаш проблем с поставянето.Това, което бях пуснал в други две теми е от сайта на Косер.
        Мда сайта на Косер го прочетох внимателно, но не разбрах точно дали за старите Дизели има такива бързоподгряващи свещи...това ми е интересно...Май най-лесно ще стане, ак осе обадя и питам направо.
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар

        Working...
        X