Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно резервоар-резерва?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно резервоар-резерва?

    Искам да ви попитам,веднага щом светне лампата за горивото,колко километра ще мога да измина още с автомобила?Мерси предварително!

    #2
    Re: Въпрос относно резервоар-резерва?

    Viiipeer написа:
    Искам да ви попитам,веднага щом светне лампата за горивото,колко километра ще мога да измина още с автомобила?Мерси предварително!
    Първо кажи какво колело караш дали е бензин или дизел и може би и колко кончета е впрегнало да можем да ти отговорим , и най накрая кажи градско или извънградско те интересува

    Коментар


      #3
      Имаше прееди време подобна тема. Моето мнение, е че никой неможе да ти отговори на този въпрос, защото всичко зависи от разхода и стила на каране. По-правилният въпрос е "Колко литра е резервата?", но и на този въпрос немога да ти дам отговор, защото не си посочил каква е колата.

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос относно резервоар-резерва?

        Viiipeer написа:
        Искам да ви попитам,веднага щом светне лампата за горивото,колко километра ще мога да измина още с автомобила?Мерси предварително!
        Зависи колко ти е тежко крачето колега! Дай инфо каква е колата,с какъв мотор и т.н.!
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          Fiat Brava 1.9 TD(75 hp)

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос относно резервоар-резерва?

            lubomm написа:
            Първо кажи какво колело караш дали е бензин или дизел и може би и колко кончета е впрегнало да можем да ти отговорим , и най накрая кажи градско или извънградско те интересува
            Еми по-принцип извънградско и градско (нещо средно).Става въпрос за Дизел!

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос относно резервоар-резерва?

              Viiipeer написа:
              lubomm написа:
              Първо кажи какво колело караш дали е бензин или дизел и може би и колко кончета е впрегнало да можем да ти отговорим , и най накрая кажи градско или извънградско те интересува
              Еми по-принцип извънградско и градско (нещо средно).
              Става въпрос за Дизел! Казаха ми че можело да се кара горе-долу 30км след като светне лампата.

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос относно резервоар-резерва?

                Viiipeer написа:
                Viiipeer написа:
                lubomm написа:
                Първо кажи какво колело караш дали е бензин или дизел и може би и колко кончета е впрегнало да можем да ти отговорим , и най накрая кажи градско или извънградско те интересува
                Еми по-принцип извънградско и градско (нещо средно).
                Става въпрос за Дизел! Казаха ми че можело да се кара горе-долу 30км след като светне лампата.
                Какви 30км колега !?!?! Резервата ти е 7литра ....За да минеш 30км и да угасне би трябвало да ти харчи около 24/100 !!!! Ще избуташ 60-75км при 8-9/100....Но по-добре не си прави експерименти и си налей нафтица...че после е едноооо с паленетооо все пак е дизел... не е хубаво да я оставяш без нафта !!!
                Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                Fiat Punto 1.2 16v LPG

                Коментар


                  #9
                  100 % е повече от 30 км. Колега от форума беше споделил, че е минал към 170 км. в което се съмнявам обаче.

                  Коментар


                    #10
                    Ок,мерси много!

                    Коментар


                      #11
                      Резервата е 7л. Проблема е, че лампата светва субективно. Ако колата е паркирана на обратен наклон - няма да светне, а в обратния случай - ще светне и при наличието на 15литра. Аз лично изминавам 100км до дизелколонката след светване и имам още около литър - литър и половина
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Аз веднъж тръгнах от нас и светна още на тръгване и с резервата си карах до Горна Малина и там заредих. Разстоянието, ако не се лъжа, е към 45 км до там...
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          Резервата е 7л. Проблема е, че лампата светва субективно. Аз лично изминавам 100км до дизелколонката след светване и имам още около литър - литър и половина
                          Sorry,ама нещо не подгрях какво имаше предвид с твоя пост?Демек,че от резерва си минал толкова километра ?или че не е отчело правилно?

                          Коментар


                            #14
                            Правилно си е отчело. Резервата е 7 литра по каталог. Т.е. минаваш си 100 км.

                            Коментар


                              #15
                              naskobg написа:
                              100 % е повече от 30 км. Колега от форума беше споделил, че е минал към 170 км. в което се съмнявам обаче.
                              Аз съм минавал по толкова на резерва, не знам защо се съмняваш При мен лампата светва като има около 12 литра в резервоара. Тествал съм го няколко пъти. По каталог е 7 литра. Jenshen73 е прав - субективно е. И това все пак е на JTD. Освен това след десетина година на кой кога му свети лампата е божа работа.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X