Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ - Брава JTD загасна по време на движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги има развитие по тамата: след направена диагностика и изчистване на грешки, спря да свети дюзичката.Но колата не запали отново. Днес решихме да я дърпаме до сервиз и по пътя я пробвахме да запали - и тя си запали.Имайте в предвид, че акумулатора си беше добър. колата на стартер си въртеше добре. Сега си пали нормално на стартер.Това е засега - мога само да гадая от какво е било.
    МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
    БРАВА 1.8 16V ELX 96

    Коментар


      #17
      Все си мисля, че пак ще се прояви, но дано да греша.Много кофти беше при мене на магистралата като ми загасна, докато изпреварха един тир.Усетих как волана се втвърдява, добре че я бях засилил.------Eто и снимките на моя датчик:http://i.data.bg/08/10/27/1217218_or...17219_orig.jpg
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Привет,Абсолютно същият проблем имах с мойто Стило, първоначално се появи за секунда при ускоряване над 3000оборота, на няколко пъти, след това спря да го прави този номер, но започна с друг, а именно компютъра казва ’Loose Connection’ и край, докато не истине малко двигателя не пали, стигне ли обратно работна температура и отново ’спираш’, моя датчик го купих близо 100лв. (имам тема за него), смених си го и от тогава не съм имал никакви проблеми. Мен ако питаш, най-добре е да го подмениш.
        Винаги се цели в луната, така и да не уцелиш, пак ще си сред звездите!

        Коментар


          #19
          За Браво-Брава-Мареа JTD датчика на коляновия вал (датчик запалване) е средно 56-66лв. Сменя се за 10минути с търсенето на стария. Описаните в темата симптоми са точно на тази болест.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            Колега, къде се намира този датчик? До ремъчната шайба на пистовия рамък го няма. А в задния край към съединителя нищо не открих. Ако ме осветиш по въпроса ще ти бъда благодарен.
            МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
            БРАВА 1.8 16V ELX 96

            Коментар


              #21
              Румен Георгиев написа:
              Колега, къде се намира този датчик? До ремъчната шайба на пистовия рамък го няма. А в задния край към съединителя нищо не открих. Ако ме осветиш по въпроса ще ти бъда благодарен.
              От страната на съединителя се намира,под електромотора.Кабел дебел около 5-6 мм.тръгва от него.

              Коментар


                #22
                Zlobcho написа:
                Привет,Абсолютно същият проблем имах с мойто Стило, първоначално се появи за секунда при ускоряване над 3000оборота, на няколко пъти, след това спря да го прави този номер, но започна с друг, а именно компютъра казва ’Loose Connection’ и край, докато не истине малко двигателя не пали, стигне ли обратно работна температура и отново ’спираш’, моя датчик го купих близо 100лв. (имам тема за него), смених си го и от тогава не съм имал никакви проблеми. Мен ако питаш, най-добре е да го подмениш.
                Здравейте, аз съм този на който не му палеше колата.Сега имам същия проблем както в цитата по - горе.Точно на 2 800 оборота за около секунда или по-малко все едно съм отпуснал педала на газта. Интересното е че не ми присветва лапата за дюзите.Злобчо, дай линка да видя как стоят нещата с този датчик и от къде се купува, защото ако колата ми пак угасне някъде ще стане голям цирк.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #23
                  Това е технологичен недъг в софтуера. Ако поровиш малко и потърсиш за прекъсване на 2700-2800, ще намериш известно количество постове. И при мен беше така, до едно време...

                  Коментар


                    #24
                    Аз пък не усетих такава дупка с нито една oт версиите на stock софтуера.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар

                    Working...
                    X