Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2 2008 1.6 multijet 105 нестабилен празен ход и гасне в жегите, грешка P0487

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 2 2008 1.6 multijet 105 нестабилен празен ход и гасне в жегите, грешка P0487

    Здравей, автомобила от заглавието в горещо време след като е загрял мотора и след като я паркирам някъде на слънце и след малко време тръгна пак да я карам не държи обороти на свободен ход и ми гасне. Също набива грешка P0487 за ЕГР, което нз дали е свързано с нестабилните обороти в горещо време, защото миналото лято имах проблема с оборотите, но не и тази грешка. Това, което съм пробвал досега и не е помогнало: 1. Извеждане на картерните газове навън 2. Почистване на буксите на различни датчици с контактен спрей. 3. Смяна горивен филтър 4. Имаше лек луфт на тръбата на ЕГР, където влиза във всмукателния колектор, обрахме го доколкото може и запушихме с течна гарнитура от червената 4. Сваляхме и чистихме дроселов клапан и ЕГР клапан Сега съм изчистил със спрей и дебитометъра, трябва да го монтирам и да тествам. Замислям се, че може би някой датчик или цялото ECU дефектира в горещото време, зимата като дойде нямах проблеми. Възможно ли е да е датчик колянов вал? Освен гасненето на ниски обороти, други проблеми няма. Колата върви и харчи нормално. Ще се радвам, ако имаш други идеи. Благодаря!

    #2
    От датчик кол.вал едва ли е проблема.Там се знае че трябва да се охлади.Провери си маркучетата за обратната нафта.Това че е чистен ЕГР не значи че е ок.Най добре го затапете
    198mjet Bravo

    Коментар

    Working...
    X