Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

грешка p0238 Fiat idea 1.3mjet 75hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    грешка p0238 Fiat idea 1.3mjet 75hp

    Здр, забива грешката и забива колата иначе върви учудващо според мен и повече от нужното.
    Извънградско на 5та педала до долу 3200-3300оборота около 130км в час високо налягане в смукатела.
    Свален и изчистен мап беше пълен със сажди с купчинка.
    Доста време карана така от жена.
    Ето снимки!

    #2
    Ето снимки на живи данни дамо на място на празен ход. След някой ден ще кама и логове в движение. Мисля да пробвам с мап от друга кола преди да се вкарвам в приключение

    Коментар


      #3
      По скоро нещата говорят за уестгейт на турбото,особено ако е карана предимно кротко от жена,но може и да не съм прав.
      https://www.fiatforum.com/threads/1-...-p0238.315918/

      Коментар


        #4
        Колата върви като луда . От нулата газ до ламарината дига обороти като бензинова и някъде 130км в час 3500 оборота чеква ето логове забравих само да пусна обороти

        Коментар


          #5
          Колата върви като луда . От нулата газ до ламарината дига обороти като бензинова и някъде 130км в час 3500 оборота чеква ето логове забравих само да пусна обороти
          Така пишат за тоя мотор. Ако и заяжда уестгейта няма да разтоварва турбото и ще пренадува.

          Коментар


            #6
            Благодаря колега , първо ще пробвам с друг датчик мап,
            А дали може от запушен ЕГР да го прави

            Коментар


              #7
              Едвам го раздвижих клапана подпрях доста голяма щанга на катализатора и беше заседнал утре ще тествам на магистрала ,че днес бях детегледачка. Най-вероятно проблема ще е решен

              Коментар


                #8
                Здр, пробвах днес колата , след вчерашната борба с акулатора да го раздвижа с голямата щамга.
                Мисля, че за сега всичко е наред ето малко даннй с включен климатик при около 3300 оборота на 5та с 132км/ч налягане в смукателния колектор 1949 с яко ръчкане за оточнение колата е автомат SALESPEED
                Нормално каране на 5та с 90км/ч турбото надува с около 1050 дано да съм полезен
                Ако има нещо някой да сподели ще бъде супер.

                Коментар


                  #9
                  Радвам се че нещата са наред. Общо взето за този мотор(и не само) казват че иска сръчкване от време на време. Прекалено спокойното каране без натискане на газта води до такива проблеми.

                  Коментар


                    #10
                    Жената го кара само градско а и с тоя псевдо автоматик реденето на скоростите става кат народна песен

                    Коментар

                    Working...
                    X