Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето на фиат "Стило" 1.9 jtd/115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с паленето на фиат "Стило" 1.9 jtd/115

    Здравейте, собственик съм на фиат ССтило 1.9 jtd 115 катъра ?. От преди около месец автомобила започна да губи мощност при набиране, както на равно /трудно изпреварване/ и особено на баирчета. Преди да се прояви този проблем на баирчетата доускоряваше /бавно/ и на 5-та предавка, а сегана трета подържа една скорост. Следващото, което се случи е загуба на желание за запалване ?. Започна да го прави преди две седмици, като в началото палеше след 3-5 опита, докато към днешна дата /когато отказа окончателно да пали/ след 10-15. Последният път когато отказа да запали се ослушвах за горивоподкачващата помпа и никаква не се чуваше. Реших че е от нея и снабден с нова помпа втора ръка /превантивно/ първо проверих бушончетата и релетата , които са на таблото зад акумулатора всичко е окей. Монтирах новата помпа на старо, след проба дали работи. ........ ядец. Замерих- ток към нея йок. Та да Ви попитам като по врели и кипели фиат майстори ..... някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да по какъв начин го е разрешил. Вероятно има още някое реленце или бушонче, което съм пропуснал, ама като не ги знам..... с две думи помагайте братя, моите сили и умения стигат до тук ?. Хубав ден на всички и се надявам на фиато - спасяващи отговори ?

    #2
    https://www.fiatforum.com/threads/st...-relay.428536/
    Тук пише кое е релето и къде се намира.
    Последна редакция от kiriluz1; 14.06.2022, 12:41.

    Коментар


      #3
      А лампата на имобилайзера гасне ли?
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Здравейте отново, първо към kiriluz1 ... може би не е станало ясно но аз релетата и бушоните на таблото зад акумулатора ги проверих - не е от тях. Сега към dobrujanetza що се отнася до имобилайзера, то той е бил премахнат още преди да закупя колата.

        Коментар


          #5
          Някъде трябва да има инерционен прекъсвач,да не би да е от него? Той би трябвало да спира тока на помпата.
          https://resetservicelight.com/reset-...ht-fiat-stilo/
          Последна редакция от kiriluz1; 15.06.2022, 08:36.

          Коментар


            #6
            Полезно инфо kiriluz1 не го знаех това. Довечера ще пробвам ... дано там да е ключа за бараката ??.

            Коментар


              #7
              Или отворен ЕГР. Имаше и такъв случай.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                МАФ почистете,често е от него.

                Коментар

                Working...
                X