Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Успях да постигна разход 10/100 извънградско (JTD)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Успях да постигна разход 10/100 извънградско (JTD)

    Най-накрая и аз да постигна по-интересен разход. Ако някой е минавал през прохода Троян-Кърнаре към Пловдив знае как е пътя. Вчера през ноща беше -14 градуса и около 1 сняг. Беше минал снегорин и по пътя имаше около 20-25 см сняг, мантинелите закрити просто идеално. Напълних си резрвоара до капачката карах 50км и пак на бензиностанцията. Резервоара събра точно 5 литра. Нагоре и надолу съм карал само на 3та "с всичката газ". Оборотомера се разходи до червеното 7-8 пъти и под 2500 оборота не е слизала стрелката. Имам също така и около 15 минути работа на място докъто загрее и размрази стъклата. Очаквам някой да сподели дали е постигал подобен разход и как
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    Аз съм постигал и по висок разход-като висях час и половина в най-големия студ пред Александър Ауто да благоволят да отворят.Двигателят работеше и постигнах към 12 на сто разход.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      Ако караш само градско в София в пиковите часове мове и да направиш и по добър рекорд.
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        За градско ми е ясно. Извънградското е по-интересно - там по-трудно се постига.По същото трасе постигнах разход с друга кола на гас около 14/100
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          Аз постигам и до 17/100 извънградско...,но с бус FIAT DUCATO 2.2Multijet !!!! Така че не се брой !!!!
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Колега, Троян-Кърнаре изобщо отворен ли е ?!?!И там ако се не лъжа е твърде опасно да се кара дори по инерция на сухо, да не говорим така като ти казваш и то на сняг.Последните ми спомени от там са за едно малко кръчме на превала с най хубавата пилешка супа и балканска наденица...А гледката беше направо феноменална.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Yavor написа:
              Колега, Троян-Кърнаре изобщо отворен ли е ?!?!И там ако се не лъжа е твърде опасно да се кара дори по инерция на сухо, да не говорим така като ти казваш и то на сняг.Последните ми спомени от там са за едно малко кръчме на превала с най хубавата пилешка супа и балканска наденица...А гледката беше направо феноменална.
              С вериги,лопата,пълен резервоар с гориво,туристически газов котлон страшно няма.А относно карането в този сняг просто не виждам де ще идете.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Прохода не е отворен. Всяка зима се затваря. Чисти се малко по-нагоре от споменатото кръчме. Там се има ски писта която минава през самия път. Пълно е с хотели и туристи затова пътя се чисти постоянно и непрекъснато. Въпросното кръчме е пълно всяка вечер с хора които ходят да карат нагоре. И ние си имаме нещо като писта Тази вечер беше дори и опесъчено и мантинелите покрити с още по-дебел сняг. За нагоре ти трябват малко акъл и полицата от Каското в жабката
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар

                Working...
                X