Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши ли черно вашият дизел ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    janyboy написа:
    Ми тук можем също да поспорим.Това че някои коли при по-агресивен мап пушат не значи че всички пушат.Аз съм виждал много напомпан комън рейл без грам да пуши.Разбира се с много модове по хардуера.
    Е да, ама на мен не ми се спори... щото аз досега не съм виждал непушещ бърз дизел... дори на клиповете в ютюб... става дума за тия под 12 секунди на 400 метра... да не говорим за най-бързите.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      D. Stanev написа:
      Е да, ама на мен не ми се спори... щото аз досега не съм виждал непушещ бърз дизел... дори на клиповете в ютюб... става дума за тия под 12 секунди на 400 метра... да не говорим за най-бързите.
      Точно и на мен не ми се спори.Пък и аз не говоря за драгаджийски дизели дето не се знае дали ще изкарат 400-те метра и димят като руски трактор на баир. ЮтЮб,уличните гОнки и други такива не са ми ориентир на мен Темата почва да се измята и аз съм до тук.

      Коментар


        Няма смисъл да спорите и двамата сте прави, но за различни неща. Драг....... дизелите си пушат спор няма. Много от мапваните JTD-та също си пушат, както и не мапваните Бърз дизел (фабричен) от по 300+ к.с не пуши и си е бърз, факт. последната придобивка на шефа е такова Ауди.http://www.youtube.com/watch?v=VjMI9PLoMMgКато го знам какъв параход е....... и после пак ми кажете, че не върви :D

        Коментар


          chaveto написа:
          Няма смисъл да спорите и двамата сте прави, но за различни неща. Драг....... дизелите си пушат спор няма. Много от мапваните JTD-та също си пушат, както и не мапваните Бърз дизел (фабричен) от по 300+ к.с не пуши и си е бърз, факт. последната придобивка на шефа е такова Ауди.http://www.youtube.com/watch?v=VjMI9PLoMMgКато го знам какъв параход е....... и после пак ми кажете, че не върви :D
          Няма го колегата "Bravo 1.9 JTD" да му обяви един старт
          FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

          Коментар


            chaveto е напълно прав.пушещите и вървящи са старо поколение диз. двигатели,с ел управляема помпа.що се отнася до комън -рейла не трябва да пуши.само при як форсаж -едвам забележимо.нашите jtd пушат защото имат дребни неизправности-зацапани мап и маф сензори и голямата болка -дюзите-износване на прецизните им елементи, запушване и тн.не забравяйте че около 50-60пр имат проблемна 1 или повече дюзи .това се разбир само от стенда за комън рейл дюзи,по кол. обратна нафта.това е така заради лошата експлоатация в италия , а може би и лоши горива.ново jtd не пуши

            Коментар


              ник80 написа:
              chaveto е напълно прав.пушещите и вървящи са старо поколение диз. двигатели,с ел управляема помпа.що се отнася до комън -рейла не трябва да пуши.само при як форсаж -едвам забележимо.нашите jtd пушат защото имат дребни неизправности-зацапани мап и маф сензори и голямата болка -дюзите-износване на прецизните им елементи, запушване и тн.не забравяйте че около 50-60пр имат проблемна 1 или повече дюзи .това се разбир само от стенда за комън рейл дюзи,по кол. обратна нафта.това е така заради лошата експлоатация в италия , а може би и лоши горива.ново jtd не пуши
              Моя мултиджет настъпен до долу на която и да е предавка от каквито и да е обороти НЕ пуши Тествано е с кола зад мен. на 13 000км съм в момента.Нов дизел НЕ пуши.

              Коментар


                Аз рядко виждам нов дизелов мотор,на фиат,да пуши.Само съвсем леко да изпавка,при рязко ускорение.Обаче БМВ E60/E61 и Х5,Мерцедес S/C-клас,Ауди А8,яко са ми правили мъгла,да се чудиш да тръгнеш ли,да спреш ли.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  the_game написа:
                  ник80 написа:
                  chaveto е напълно прав.пушещите и вървящи са старо поколение диз. двигатели,с ел управляема помпа.що се отнася до комън -рейла не трябва да пуши.само при як форсаж -едвам забележимо.нашите jtd пушат защото имат дребни неизправности-зацапани мап и маф сензори и голямата болка -дюзите-износване на прецизните им елементи, запушване и тн.не забравяйте че около 50-60пр имат проблемна 1 или повече дюзи .това се разбир само от стенда за комън рейл дюзи,по кол. обратна нафта.това е така заради лошата експлоатация в италия , а може би и лоши горива.ново jtd не пуши
                  Моя мултиджет настъпен до долу на която и да е предавка от каквито и да е обороти НЕ пуши Тествано е с кола зад мен. на 13 000км съм в момента.Нов дизел НЕ пуши.
                  Вчера нарочно опитахме това. На ДОБЛО на около 33-34000 км. при рязко потегляне на 1-ва и 2-ра предавка прилично си пропуши.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    Някой просто не прави разлика между пуши и припушва.Q7 с разкаран FAP/DPF на празен ход си изкарва саждички.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Мойта си припушва.А като я намачкам,стабилно къди .Обаче,много бързо се разсейва дима,отколкото на немските помпи,ми е направило впечатление или просто така ми се струва.
                      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                      Коментар


                        единия от колегите по-горе е прав -трябва да направимразлика междумн.леко пропушване при мн. натоварен двигател и пушене както при немските кенефи и по-точно -ваговете

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Някой просто не прави разлика между пуши и припушва.

                          Коментар


                            Добре де вариантите са два - или пуши, или не пуши. Друг е въпросът колко, логично е при изправен двигател пушека от "изпушването" да е черен. И е логично да го има това изпушване, поради характеристиките на турбодизела.
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              D. Stanev написа:
                              логично е при изправен двигател пушека от "изпушването" да е черен. И е логично да го има това изпушване, поради характеристиките на турбодизела.
                              Мда,тук си прав.Но това е изпушване.Нормално е.За мен пушене значи при товар над 50-60% примерно колата да пуши постоянно.Това не е нормално.То за това си има карти в софта, който се грижат АФР-то да е в определени граници при всички режими на работа на двигателя.

                              Коментар


                                janyboy написа:
                                D. Stanev написа:
                                логично е при изправен двигател пушека от "изпушването" да е черен. И е логично да го има това изпушване, поради характеристиките на турбодизела.
                                Мда,тук си прав.Но това е изпушване.Нормално е.За мен пушене значи при товар над 50-60% примерно колата да пуши постоянно.Това не е нормално.То за това си има карти в софта, който се грижат АФР-то да е в определени граници при всички режими на работа на двигателя.
                                Да, постоянното пушене свидетелства за богата смес и неминуемо е в преразход.
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X