Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелово гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизелово гориво

    Защо замръзва нафтата? (АКТУАЛНА ДИАГНОСТИКА) в. Авто пазар, 23 март 2006 г. Ниските февруарски температури създадоха доста неудобства на хората, обречени да ползват услугите на фирмите, свързани с превоза. В следващите редове няма да засягаме неуредиците, свързани с градския транспорт, нито ще се посветим на вечната тема
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    #2
    Страхотна тема Нино Поздравление Интересно ми е какво става в Германия когато спазват европейските директиви за качество п.с. Разбрахте ли колеги защо нафтата на Еко-Елда Ви се струва най-добра?
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      Dodo 155 написа:
      Страхотна тема Нино п.с. Разбрахте ли колеги защо нафтата на Еко-Елда Ви се струва най-добра?
      Аз не разбрах нещо. Съветвали са ме да зареждам само Еко-Елда ... правя го на бул. България до стадион Раковски. Зареждам и на Н. Вапцаров до Малееви Клуб (не зная защо но марката на нафтата беше различна) ..... от прочетеното разбрах, че нафтата на Еко единствена е замръзнала на -15 .... т.е. всичко е било една заблуда ... тогава откъде да зареждаме колеги и има ли въобще такова място
      Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

      Коментар


        #4
        Не съм сигурен, но в момента веригата ЕКО е една..."ЕКО-КИНИТРОН" и е 100% гръцка собственост.Зареждайки повече от 1 година на различни нейни бензиностанции съм много доволен.На OMV също често зареждам, но там Пунтото ми харчеше малко повече, предполагам от мерките и теглилките им.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          На бял свят е сайт и форум само за дизеловите автомобили:http://www.dieselbg.com/Не е зле като идея.

          Коментар


            #6
            верно на ОМV харчи доста повече и немога да си го обясня това чудо

            Коментар


              #7
              верно на ОМV харчи доста повече...
              На Shell - още повече )))Аз лично в момента зареждам OMV или Eko. Ама зимата блъскам и някакви добавки, че съм си патил

              Коментар


                #8
                Коментар?

                Как ще коментирате следното: Мой приятел има нова Шкода Октавия (ако не се лъжа). Комби, дизел. Препоръчали са му да зарежда само ОМВ. Приятеля ми се видял в чудо от това как се държи двигателя. Мислел да сменя колата докато случайно един път заредил от Петрол .. и .. о, чудо. Колата замъркала като коте. Оттогава само там зарежда.Аз лично зареждам от Еко, но никога не съм зареждал от друга бензиностанция. Чудя се дали да не пробвам
                Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

                Коментар


                  #9
                  ПЕТРОЛ И ЛУКОЙЛ ПЕТРОЛ

                  Момчета има разлика между петрол и лукойл петрол. друго което искам да кажа по темата е бензиностанциите са на базата на франчайзинга тоест. само марката дето е ОМВ или ШЕЛ там има един големец който решава ко да се прави в бензиностанцията и от фирмата майка от време на време взимат проби ( никога ). И ако този човек си плаща добре на фирмата майка ( редовно си поръчва цистерни) не му правят проблем. за това според мен около дупница имаше една петрол бензиностанция на изхода за благоевград всички други или теглото не е същото или качествето на скоро точно на ОМВ един зареди 55 литра при положени че резервуара му е 53 и не сме го бутали до бензиност. (там вече не зареждам) това е каде то си доволен няма шел са добри еко лоши или обратно
                  Фиат Мареа WEEKEND 1.9 105 ps HLX
                  В дупница са колите

                  Коментар


                    #10
                    Хм... то в България дали има някакъв държавен контрол за тези неща.... явно НЕ.Аз лично за първи път карам дизелова кола ( Делта 1.9ТД) от близо 2 години и половина. Зареждал съм 99% в Лукойл ( но не Лукоил-Петрол ) . Като цяло съм много доволен , колата не ми е правила проблеми , разхода е задоволителен.Зареждал съм и от другите бензинджийници.... На ОМВ ми даде някъв страхотен разход.... на другите съм зареждал само ако съм на зор и няма Лукойл.За ШЕЛ се носят легенди за шибаните им горива.... но доказателсто няма.На ОМВ Стара Загора ми напълнига 2 литра над резервоара но това всички го знаете Като цяло може би е най лошо да се зарежда от някакви единични бензиностанцийки .... които не се знае какво наливат... като кажеш дизел.
                    Lancia Delta 1.9TD '97

                    Коментар


                      #11
                      незнам

                      аз сипвам всичко в моята печка (Marea 2,4 TDI) и по бензиностанции и кво ли не, дайе и биодизел съм пробвал. Много рядко засичам голяма разлика в харченето, не забелязвам да има полза от добавките, но декември покрай промоцията с количките на Shell сипвах V-power Diesel И учудващо не почна да лети моята печка но мисля че ми свали разхода соколо литър литър и половина !!!
                      fiat marea 2,4 (TD125)

                      Коментар


                        #12
                        Аз си зареждам само от една бензиностанция "PANOV" във В.Турново и съм доволен.Когато беше преди 9-10дена по студено на -15 я запалих Croma-та и нямаше абсолютно никакви проблеми.До колкото знам в тази бензиностанция нямат добавки в горивата.Разхода ми е около 5-6/100км
                        Fiat Croma 2.0TDi.d.
                        Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
                        И самоувереният е бил неуверен!

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте.Аз зареждах на ШЕЛ,после го смених със OMV.Разхода падна точно с 10 %,друга разлика която забелязах,понеже задната ми броня е бяла,е че бронята се опушваше много по-малко.Минавам по 6500-7000км. на месец и винаги зареждам до горе,затова и толкова точно хванах разликата.Говоря за малкия ШЕЛ в Ст.Загора и OMV до автогарата.
                          НЯМА ЛОШИ МАШИНИ ИМА ЛОШИ СТОПАНИ

                          Коментар


                            #14
                            Зареждам служебната от Шел защото мога да си налея първо в тубата за вкъщи.Нафтата им е ужасна никога не си сипвам в моята кола шелска нафта , само ОМВ или ЕКО прибягвам до услугите на един мой приятел с карта от ТОПЛИВО понеже баща му е съдружник нафтата им е перфектна защото знам от къде идва.До сега не сим имал проблем с мои клиенти , нафтата която ми я карат пред вратата е ПЕТРОЛКСА бистра и светла нафта , преди 1 месец дадох на един мой съсед с мерцедес ЦДИ 220 2002 година май беше не помня , напълни бенца до горе кара около 970 км , след това сипъл на Лукойл към Самоков и проблем в комон реала ли там каквото и да е било . Та не знам нафта на черно по - добра от тази на бензиностанциите но може би защото когато я давам аз знам как да я филтрирам и излиза все едно пиеш краве мляко директно от кравата.

                            Коментар


                              #15
                              Foxi08 написа:
                              Зареждам служебната от Шел защото мога да си налея първо в тубата за вкъщи.Нафтата им е ужасна никога не си сипвам в моята кола шелска нафта , само ОМВ или ЕКО прибягвам до услугите на един мой приятел с карта от ТОПЛИВО понеже баща му е съдружник нафтата им е перфектна защото знам от къде идва.До сега не сим имал проблем с мои клиенти , нафтата която ми я карат пред вратата е ПЕТРОЛКСА бистра и светла нафта , преди 1 месец дадох на един мой съсед с мерцедес ЦДИ 220 2002 година май беше не помня , напълни бенца до горе кара около 970 км , след това сипъл на Лукойл към Самоков и проблем в комон реала ли там каквото и да е било . Та не знам нафта на черно по - добра от тази на бензиностанциите но може би защото когато я давам аз знам как да я филтрирам и излиза все едно пиеш краве мляко директно от кравата.
                              В БГ навсякъде нафтата е калпава, зареждал съм с гръцка просто разликата е ОГРОМНА . И аз мислех че петролската е добра , но просто немам думи
                              Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                              ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                              Коментар

                              Working...
                              X