Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo JTD - 210kmh

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.А най добре е чичко гуугъл Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      #17
      pr_00f написа:
      Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.А най добре е чичко гуугъл Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)
      мерси, вече ровя в гугъл :D лошото е че намирам само final gear ratio и тва е. ще помоля някой колега с браво да погледне в ръководството за модела 20 кл., защото моя русивнант го кипрят в момента, а пък книжлето му го оставих да си го чете п.п. по груби сметки с калкулатора изглежда, че данните на фият са при максимална мощност /к.с./, не при прекъсвач.. което е странно!
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #18
        toko написа:
        pr_00f написа:
        Aми на моята специално съм ги взел от repair manual-a.На някой коли го пише в книжката/ ръководство за потребителя.А най добре е чичко гуугъл Трябва да си намериш данните точно за твоята модификация.Примерно за Алфа 155 1.8 ТС мисля че се монтират 4 скоростни кутии. Е разликите не са фрапиращи, но все пак ги има.(това последното по памет го казвам , може и за 1.7 двигателя да беше)
        мерси, вече ровя в гугъл :D лошото е че намирам само final gear ratio и тва е. ще помоля някой колега с браво да погледне в ръководството за модела 20 кл., защото моя русивнант го кипрят в момента, а пък книжлето му го оставих да си го чете п.п. по груби сметки с калкулатора изглежда, че данните на фият са при максимална мощност /к.с./, не при прекъсвач.. което е странно!
        въобше даже не е странно - след пика на мощността - тя намаляваи вече не е в състояние да преодолява нарастващото въздушно съпротивление и се стига до равновесната точка, която е максималната скорост.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #19
          toko написа:
          не при прекъсвач.. което е странно!
          Не е странно. Последната предавка обикновенно се изчислява така, че колата да не може да достигне максималните си обороти, а само оборотите на максимална мощност. Просто оттам нататък ако оборотите се качат, мощността не стига да се преодолее въздушното съпротивление, триенето в пътя и т.н., и това определя максималната скорост.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #20
            http://faraday.physics.utoronto.ca/P...Power.htmlАз много много не ги разбирам нещата. Но можете да погледнете графиката как след определени обороти "мощността" на двигателя спада. Та ограничителя на оборотите се слага някъде около тази граница където "мощността" започва да спада. Защото няма смисъл да се тормози повече двигателя и без това е дал каквото може. А в таблицата която ви дадох не отчита фактори като съпротивление и прочие. Просто показва със дадената ск. кутия/гуми/обороти каква е теоретичната максимална скорост, чисто математически. Съвсем друга бира е дали двигателя ще е достатъчно мощен да може на последна предавка да развие максимални обороти.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #21
              Re: ре

              gmg_service написа:
              Nino, много добре те разбрах,исках да уточня,че скоростите(за каквото и да е) които се сравняват са измеренис наличните скоростомери.А за това ,че не са реални съм съгласен с теб. Тези скорости съм ги правил два пъти.Трети път мисля да няма(освен ако някой Голф 1.8 не реши ,че е 150 кс.) Бях провокиран от:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ic.php?t=10895
              Много пъти съм обяснявал за задължителната и вградена в скоростомерите на колите след 1994 г. грешка от МИНИМУМ +7%, но най-често е около 10%Моята Капа по километраж вдига 245 км/ч, но при тая "скорост" GPS-а показва 212 км/чХващам се на бас с теб на КОЛКОТО КАЖЕШ лева, че твоето Браво повече от 190 км/ч може да вдигне САМО ПО НАНАДОЛНИЩЕ
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #22
                re

                pinko168 и теб ще запитам :
                Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS
                Ако на някой все още не му е станало ясно:КИЛОМЕТРАЖИТЕ ВИ НЕ ПОКАЗВАТ РЕАЛНАТА СКОРОСТ
                Fiat Bravo 1.9 JTD

                Коментар


                  #23
                  Re: re

                  gmg_service написа:
                  pinko168 и теб ще запитам :
                  Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS
                  Ако на някой все още не му е станало ясно:КИЛОМЕТРАЖИТЕ ВИ НЕ ПОКАЗВАТ РЕАЛНАТА СКОРОСТ
                  Хм, много странно, теб не те развълнува това което ти написах снощи :
                  Nino написа:
                  Казвам го само от любов към фактите, дори да не се мери с GPS.Попрелистих книжката на моето Пунто.За модела 1.8/16V който е 130 кс, дават максимална скорост 205км/ч.На моето 1.9d - 155км/ч.Не те лъжа, по километраж съм му вдигал 180! Е, не вярвам че е вдигнало чак толкоз! НООООООО,тогава за първи път чух втората скорост на вентилатора.... така злокобно виеше, че още ме втриса като си спомням.Иначе и при теб и при мен, това си е идеалната и перфектна скорост за ПУКАНЕ НА ГЛАВИ ПРИ ДИЗЕЛ..... точно като по учебник.Първо почти незабележими с просто око пукнатинки около клапаните, после... но вече късно... ЗАБЕЛЕЖИМИ! Ако не искаш да се вкарваш в големи ФИНАНСОВИ приключения, наистина не го прави повече.Адреналина и при последните е доста разтърсващ! Гарантирам ти, че една ГЛАВА за твоя мотор е 2/3 от пазарната стойност на колата в момента...да не кажа повече. Успех!
                  а повече, тази случка факт ли е или не! Странно, може би си много богат, та не обръщаш внимание на такива дребни подробности или този автомобил си го тунинговал нещо и все-пак търсиш някакво признание... макар и морално.Ако не е така значи това си е чиста проба КЕЛЕШЛЪК, който определено не трябва да се стимулира с "овации"! Имам предвид и моя "келешлък" като натоварих машинката с пределните и стойности.Не е задължително да ми се разсърдиш, но ако го направиш ще те разбера! Лека нощ! Местя темата в "дизели".
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #24
                    На мен ми направи впечатление датчика за водата. При над 200км/ч седеше под средната линия, което ми се струва малко странно Моето Пунто при 120-130 държи точно средата, при над 140 качва 4-5мм стрелката нагоре
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #25
                      re

                      Не е задължително да ми се разсърдиш, но ако го направиш ще те разбера!
                      Nino,това е последното което бих направил.По скоро уважавам хората с технически познания. Основната ми идея беше не максималната скорост(по километраж),а възможностите на 1.9 JTD.За това и клипчетата са тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10895А не тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...r=asc&start=15 Успех на всички
                      Fiat Bravo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #26
                        уф колеги, два пъти тръгвам да пиша тук и все ме.. сецват :D отказвам се!
                        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                        Коментар

                        Working...
                        X