Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ibiza написа:
    и кихалка(blow off ) си сложил браво , има ли ефект за дизелов атомобил ? ? И със права генерация ли си струва ми се че доста ръмжи ...
    Няма Blow off ако това питаш... На дизел не се слага Blow off тук нямаш дросел, при бензиновите резачки по-има смисъл.С права генерация е да, на заводския размер, просто са свалени катализатора и задното гърне, на високи обороти се чува да ти кажа и на празен ход но съм доволен има повече сила във високите обороти, а звука който чуваш е когато пусна газта и е нормален за турбина с променлива геометрия
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      Valiosport написа:
      nsn написа:
      Valiosport написа:
      Ето какво се случва с разхода като настъпвам на всеки светофар да се чува бруталния звук на VNT турбината http://vbox7.com/play:26032610ad
      Гоуфа е баран софтуерно и турбината не трябва да е внт15 а гт1749вб (ако не ме лъже паметта).
      Голфа не е чипосван, но скоро и това ще стане сега имам още неща да сменям по него и накрая и чип ще му сложим и ще кача графиката от дино-то преди и след чипа да видиш че няма чипИ никъде не съм казал че турбината ми е VNT15...С GT1749VB е и доколкото знам тази турбина е VNT17
      За да държи 950+ оборота при нормално загрял двигател е баран софтуерно.Сега по темата за 603км сипах 37л което е 6.1л/100км като 400км ги е минала жената.
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        superfiata написа:
        софия-китен-софия.скорост по магистралата нито повече нито по малко от 140 в двете посоки по магистралата.бургас-китен-бургас 80-90 средна скорост.разход 65 литра.аз мисля че това е много за 900 километра.
        Този преход съм го правил многократно миналото лято в рамките на един ден, моята е 115 к.с., скорост по магистралата средно 160 км/ч, по националката - 110 - 130, разход 60 л., т.е. 6,66/100.
        Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
        Fiat Punto 1,2'98

        Коментар


          София-Лефкада-София , среден разход 5.3 и средна скорост 64км/ч, на отиване до границата с Гърция беше 4.3 при средна скорост 71км/ч, Крома 1.9 с ремап, без ДПФ и ЕГР.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            Колеги, днеска ходих да питам за тръби с по-голям диаметър за да сменя тръбата на генерацията и човека който правеше ауспуси ме пита какво така жужи и веднага ме попита катализатора махнат ли е и аз му казах, че има шев и някой преди мен го е махнал и като вкарахме колата на канала без да го сваля разбра че не е изтърбушен напълно и като го разрязахме вътре имаше метални парчета и нещо като решетка което беше застанало точно на изхода на катализатора и запушваше генерацията, изчисти тръбите отвътре с едни жила и колата е ракета Ако имате усещане, че колите ви не дърпат на високите обороти е много вероятно проблема да е заминал катализатор ...Колкото до разхода не мога да кажа дали ще е по-нисък без катализатор и с права тръба до отзад, но със сигурност турбото се натоварва по-малко и колата е доста по-динамична
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              Valiosport зави ми се свят от клипа ти. А защо пърди така турбото като разтоварва?
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                tyson написа:
                Valiosport зави ми се свят от клипа ти. А защо пърди така турбото като разтоварва?
                Махни гърнетата на колата си и ти ще правиш така :DОт 2-3 месеца пътувам всеки ден Варна-Добрич среден разход 5-5.5 л/100км 80% извън града и 20% градско
                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                Коментар


                  100 км. само градско в София. 22км/ч средна скорост - 10,9/100 по комп....
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    Или ~28 лв. по портмоне :/
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      noriaga написа:
                      100 км. само градско в София. 22км/ч средна скорост - 10,9/100 по комп....
                      Това е разхода. Иначе градските легенди за 4-5/100 ги слушам на вред по света...
                      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                      Коментар


                        Така по темата имам следните наблюдения: Колата е Браво 1,9 JTD 105 без ремап.Извънградско със скорост 80-90 км/ч по второкласни пътища - 4,5л.Извънградско със скорост 100-110 км/ч (тук там 140-150) по магистрален път - 5-5,6л.Извънградско със скорост 140-150 км/ч - 6,3-7,5л.Градско - 6,5-7,5 зависимост колко се натиска.
                        FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                        Коментар


                          Xaus написа:
                          noriaga написа:
                          100 км. само градско в София. 22км/ч средна скорост - 10,9/100 по комп....
                          Това е разхода. Иначе градските легенди за 4-5/100 ги слушам на вред по света...
                          Най-високия разход в София, зимата в кучешкия студ с работа на място докато изчиста е 8.5.Мерено е от пълно до пълно.
                          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                          Коментар


                            Малко данни за ЖТД-то.За 880км заредих 46л което прави 5.2л/100км.Това са 5 пъти Пирдоп-София-Пирдоп със скорост извънградско 100-120км/ч и е шофирано от жената.
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              от Истанбул до Силистра , карах яко , на Рижкият проход ме хвана дъжд ,разхода по компа е 5,6 лт , в Шумен заредих , за 500км 86 лв В повер Нитро
                              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                              ESP ASR CC HH MSR 6AB

                              Коментар


                                pixelbs написа:
                                от Истанбул до Силистра , карах яко , на Рижкият проход ме хвана дъжд ,разхода по компа е 5,6 лт , в Шумен заредих , за 500км 86 лв В повер Нитро
                                днес се върнах в Истанбул - 4,9лт
                                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                                Коментар

                                Working...
                                X