Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маховик или друг проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маховик или друг проблем

    Колеги!

    Имах един проблем с един звук като от чаткащо каре заради което смених едно според мен здраво външно каре. Но проблема остана. Преди месец ми дефектира съединителя - раздробен притискателен лагер, но той си беше направил и километрите (80 000). При смяната майстора каза, че маховика е пътник. Има луфт при въртене, но иначе по оста нямал. Но дали да свързвам този звук с маховик. Звука е много отчетлив при тръгване на заден в момента на зацепване. Ако задържа педала на полусъединител звука го няма. Но ако малко рязко отпусна и веднага се чува 3-4 пъти трък трък трък. на пред като движа е или много слабо или го няма. Гледахме двигателя и колелата при този звук. Колелата потрепват, а двигателя леко се мести назад от страната на скоростите. Което първо ни насочи към тампона под акумулатора. Но дали е той или маховика е пътник?

    Щях да забравя. Колата е Либра 1.9 ЖТД 105 коня.

    #2
    Колегата правилно те е ориентирал към маховика си мисля , защото ако само от тампона е заминал ще имаш еденично тропване при потегляне
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Смених тампоните на генерацията с идеята да не дрънкат гърнета. Уви не е от това. Звука е точно от маховика. Сега въпроса е, колко спешна е смяната при положение, че съединителя е нов?

      Коментар

      Working...
      X