Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешно зацепен ремък симптоми...? Или лош двигател...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    за мен проблема е във вала. или е тотално срършил или просто е друг. от промянаха на гърбиците натиска ще се проомени от там и налягането на матлото.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #62
      И епопеята продължава... Що майсторите бягат от Фиат ? Уж европейска кола, трябва да им е позната.
      Последна редакция от Zeroone; 03.04.2017, 21:27.

      Коментар


        #63
        защото са шарниромонтажница не майстори. италянките искат инструменти а не блъскане с чука.
        щото една пета за зацепване на мжтд е 250 лв. а те са поне 7 мотора.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #64
          Утре е последната надежда за адекватен сервиз в Пловдив... Ако не стане искам или не ще ходя до София :D

          Коментар


            #65
            Zeroone написа: Преглед на мнението
            И епопеята продължава... Що майсторите бягат от Фиат ? Уж европейска кола, трябва да им е позната.
            Щот казуса не е "бързи и лесни пари"... За времето, в което ще я правят, ще изкарат повече пари от смяна на дингили.
            FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
            То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
            Fiat Auto S.p.A

            Коментар


              #66
              Някой да каже какво е това? И как да се справя с теча от него . Виждате има локвичка от нафта. Маркуча отива във филтъра(горивния).
              Click image for larger version

Name:	IMG_20170406_182740.jpg
Views:	1
Size:	402,5 KB
ID:	2094534

              Коментар


                #67
                ОК. Приключението приключи. Оказа се грешно зацепена. Сега работи супер тихо тая кола... Лошото е, че все още не върви както трябва. Явно има кофти електроника, но все пак се успокоих, че не е лагер или друго подобно. Ще го открия.


                ***Модерирано***
                Има си отделен раздел за това!
                Модераторски екип на fiatforum.bg
                Последна редакция от Zeroone; 11.04.2017, 19:51.

                Коментар


                  #68
                  Грешно зацепен ремък симптоми...? Или лош двигател...

                  в крайна сметка се оказа ,че шума е от детонационно горене,което е от неправилно зацепен ремък.дотук много добре.за невървенето мога да ти кажа,че електрониката е немска на фирмата бош,т.е дали ще е мерцедес или фиат все тая в оная.моя съвет е да затапиш егр-а ако не е затапен,след това проверка на клапана за управление на турбото и накрая проверка на дебитомера.ако тези неща са наред колата ще лети.

                  Коментар


                    #69
                    Момчета, изчистих темата. Раздела е технически
                    Който смята, че е нужно да изрази мнението си и да си излее негодуванието - има си други места за това!
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #70
                      Не разбрах колко голямо светило е gal76, че пратихте 2 страници в спам... Както споменах нито съм се циганил за пари или да съм се правил на интересен! КАзах му "Оставям ти я... Погледни и кажи. Ако можеш оправи. Плащам си... ", а НЕ закачи ми box, рови в agr-а или спри ми дебитомера! Виждате, че не само аз се оплаквам от него. И виждате, че не си е направил труда да види за кво става въпрос... Той тръгна да ме разубеждава колко ще сбъркам да се опитвам да я поправям или да сменя двигател...
                      Дали си измислям...

                      Коментар


                        #71
                        аз лично никого не защитавам,а се подразних,че не тук е мястото да правим коментари.може би си си прав за случилото се.

                        Коментар


                          #72
                          Никой никого не защитава.
                          Отворете си тема в раздела за Сервизи и магазини и там си изправяйте кривините.
                          Нека тази тема остане чиста - с информацията, която е в нея по същество!
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            #73
                            Ок. Вече по темата.
                            Помоглете с локацията на бууст контролера, моля. Не зная къде е.
                            Също явно и дебитомера не е в час... От кои коли мога да взема съвместим (ланчия, фиат, опел и т.н.) Благодаря!

                            Коментар

                            Working...
                            X