Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна двигател на браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна двигател на браво

    Здравейте колеги имам питане по една болежка
    Карам Фиат браво 1.9тд 75коня 1998г. Двигателя умря и пребързах да взема друг но е от Фиат Марея 1.9 ТД 101коня.Пречи ли нещо и ако да какво е (на външен вид са единични) Благодаря

    #2
    Двата двигателя са дизелови, колата също, обема на двигателя също е еднакъв. Ако и закрепването е еднакво, какво те притеснява?
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      моторите са еднакви,но не и гнп-тата.за да подкара тд 100,ще му е нужно компютър и окабеляване до помпата.ако не- слага на новия мотор помпата от тд75 и кара така,както си е била преди

      Коментар


        #4
        Благодаря колеги за отговора а случайно някой колега от Варна с познания дали ще има възможност да го погледне и ако е възможно да окаже помощ в сервиз искат 400лв който са ми много

        Коментар


          #5
          а какво е станало с твоя двигател

          Коментар


            #6
            След като ми заминава турбината е направила маслен стълб и згъва биелата в неделя ще ми поставят новия двигател.

            Коментар


              #7
              Колега малко късно видях темата познавам едно момче от Варна който ще ти свърши работа
              Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
              Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

              Коментар


                #8
                На "новия" двигател сложи старата ГНП ,и нямаш грижи.
                Иска само правилно зацепване!
                Иначе новия ДВГ е с Лукас помпа със управление на аванса и имобилайзер вграден в помпата.
                Имобилайзера може да се махне,но аванса няма как да стане.
                Успех!

                Коментар


                  #9
                  Да си знаеш да го сложиш самия двигател в колата ще ти е наааай малкия проблем - после тряя нова регистрация , минаване на технотест още 300лв - тряя да имаш всички документи на двигателя също ..
                  this

                  Коментар


                    #10
                    Да си знаеш да го сложиш самия двигател в колата ще ти е наааай малкия проблем - после тряя нова регистрация , минаване на технотест още 300лв - тряя да имаш всички документи на двигателя също ..
                    Ако не мисли да я продава може и да не го регистрира в КАТ. Пък ако има документите това може да стане и на по късен етап. Аз карам от 10г коли и единствено са ми сврявали номерата на мотора и рамата в КАТ и то когато сменям рег. номер. Спокойно може и да я продаде на варненец и няма да има никакъв проблем.
                    Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                    Коментар

                    Working...
                    X