Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Омасасляване Стило 1.9 jtd 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Омасасляване Стило 1.9 jtd 115

    Здравейте.
    Днес си вдигнах капака да налея течност за чистачки и видях, че колата има омасляване. Работата е там, че дори незнам как се казва тази част от която видно е и омасляването. Затова ще прикача снимки за да ми помогнете да разбера как се казва. Не искам да се правя на специалист затова ще разчита изцяло на вашата помощ.
    Благодаря ви много предварително.
    Прикачени файлове

    #2
    Омасляването е от дросела, от там се стича маслото по тази част и след това надолу. Дросела не се разглобява затова решението е подмяна на целия дросел.Аз го смених миналата седмица и сега ще видя дали ще спре да мазни.
    '02 Stilo 1.9JTD 115
    '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
    '01/03 KTM 525 EXC(SX)

    Коментар


      #3
      Не се притеснявай, няма да спре
      Омасляването е от картерните газове, от там през турбо, интеркулер и право в смукателния колектор
      Stilo 1.9 JTD 115Hp

      Коментар


        #4
        Поне 5 години я карам така,и не от немарливост - никой майстор не му се занимава с това.
        Fiat Stilo 1.9 jtd
        Fiat Tipo 1.7

        Коментар


          #5
          Проблема се оправя като се смени едно уплътнение, което се намира в канал на челото на пласмасовия въздуховод откъм страната на всмукателния колектор. Уплътнението е кръгло, с правоъгълно сечение. При мен ми пасна едно такова от термостат. След смяната нямам проблем с омасляване.

          Коментар


            #6
            Благодаря ви много за отговорите. Скоро ще ходя да сменям задни амортесьори, та ще сложа и такова уплътнение.

            Коментар

            Working...
            X