Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира соленоидният клапан на Стило 1.9 JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира соленоидният клапан на Стило 1.9 JTD?

    Здравейте колеги имам стило 1.9 jtd 115,което след подаване на газ след определени обороти изчислява и изписва engine fault. Закачих я на диагностика и майстора каза,че турбото е за смяна,но реших да попитам дали може да е от този клапан соленоиден,до колкото знам той регулира налягането на турбото. Въпроса ми е къде се намира и как се чисти,ако може и снимков материал ще съм много благодарен.

    Редактирано заглавие.
    Соленоид, колега, соленоид! И ползвай търсачката: например.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от joker.1990; 10.02.2017, 20:39.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp
    Ex Fiat Punto 1.2 73hp

    #2
    Отваряш капака на мотора и гледаш долу на нивото на въздушния филтър една черна кутиика закачена на предната греда.Трудно се вижда но се вижда.За по лесно проследяваш една тръбичка от търбото и по нея отиваш при клапана.Най лесно е на канал и отдолу се вижда ясно.При липса на канал на крик вдигната на макс лежешком отдолу,сваляне и почистване.Във форума некои от колегите не помня кой го беше чистил и тн.Потърси с търсачката.Действително е на много педалско место и мове да ти отрови живота.Иначе лесно се сваля и почиства
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Сваляш го и внимателно го разглабяш и промиваш, защото е една тънка мембрана. После правиш 2 дупки на кутията на акумулатора и го слагаш там.
      Има теми из форума.

      Поздрави!
      Fiat Stilo 115 h.p. 2004
      Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

      Коментар


        #4
        Благодаря колеги за отговорите.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp
        Ex Fiat Punto 1.2 73hp

        Коментар


          #5
          Прилагам това клипче за всички колеги който искат да разберат как се отваря и почиства този клапан. На клипа този е за Опел, но предполагам принципа е същия.

          Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp
          Ex Fiat Punto 1.2 73hp

          Коментар

          Working...
          X