Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реле подгревателни свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Въпроса е че не светва лампата изобщо инъче си пали винаги, което е добре
    FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
    Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

    Коментар


      #32
      здравейте,имам желание да си сменя свещите сам (или поне да се опитам), но искам да знам, ако някой може да ми каже къде се намира релето, за да ги сменя?Мерси, предварително,

      Коментар


        #33
        Колеги, извинете за спама - намерих си темата, която ми трябваше!

        Коментар


          #34
          Здраейте уважаеми колеги!Досега само четях, но ми се наложи и да се допитам за Вашето мнениеОт 10 години си търкалям колицата /Пунто 1.7ТД/.За толкова време само един акумулатор сум му сменил.Но от един месец за втори път ми направи следния проблем.Сутрин, като дам на контакт не ми светва лампичката за подгрева на таблото иестествено, няма палене.Първия път, като ми го направи това подадох принудилелно ток досвещите и си запали от раз, както винаги до тогава. Оставих я да поработи няколко минутии след това всичко си беше нормално. При подаване контакт лампичката натаблото си светваше за по-малко време, естествено но моторетката си палешенормално до днес.Тая сутрин пак същото, не светва контролната лампа на таблото и няма палене.Реших, че релето е заминало.Купих друго от автоморга, слагам го и пак дърво.И с него нямам индикация на таблото.Подадох пак принудително ток на свещите и запалиот четвърт.Изчаках я да позагрее, върнах пак моето реле и всичко си дойде на мястотоСега имам индикация на таблото и пали нормално.Явно причината е липса на напрежение до свещите.А нямам схема на тази инсталация да търся проблема евентуално в други релета или бушони.Та въпроса ми е: Защо релето не се включваНе знам от къде това реле взима информация за температурата на охл. течност, дали от датчиказа стрелката на таблото или има отделен. Възможно ли е нещо преди релето, да не му подава сигнал за да включи?Споделете уважаеми, къде според Вас е заровено кучето?

          Коментар

          Working...
          X