Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa Romeo GT 1.9 JTD мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Alfa Romeo GT 1.9 JTD мнения

    Здравейте колеги, знам че сме Фиат Форум, но съм намислил да сменям Бравото с нещо по ново. Тъй като си обичам двуврати купета много се загледах напоследък по Алфа Ромео GT 1.9 jtd 150 коня мотора, Стилото нещо откакто един приятел си взе ми угасна мерака към него. Гледам че е почти същия като на Бравото или поне ремъците и ролките са същите така че предполагам обслужването е същото. Плюсовете съм ги видял на този автомобил и ме е впечатлил. Въпроса ми е откъм минусите, така че чакам да ме откажете от мерака ми :D , моля ви да поствате основно критики към този модел и да не влизате в безмислени спорове. Благодаря предварително.
    Fiat Bravo JTD '99

    #2
    Окачване (лесно прецакващи се носачи), ДПФ, скъпичка поддръжка и те така
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      хроничната болест-слабо окачване,ама пък гъзарията е на 6

      Коментар


        #4
        Дам и аз бях готов да им прежаля кусурите заради кефа Ако имаш 2 здрави бъбрека, нищо не ти пречи да продадеш единия и да си я обслужваш редовно :D
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Рангеле?! Къде си?! :D

          Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

          Коментар


            #6
            Май всеки ги харесва тия 147.Цени на долни носачи са в диапазона на 160-230лв, а на горните 70-90лв.Имам комшия с 147 и ми е казвал " Това лято сменям горни, а другото долни". Момчето кара по 10 000км на година. Обаче на една бензинджийница, едно момче ми каза, че за 8 години само 1 път е сменял окачване.Слухове много, градски легенди също. Но масово, отзвука е за проблемно окачване.То интересното е, че сега мнение, ще пишем хора, които не сме имали 147. Така, че няма да е много коректно да го вземаш в предвид Ще е хубаво и бивши/настоящи стопани на туй животно да вземат отношение
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              То и аз с Бравото за 8 години и 80к км чак сега почна да ми се разклопва предницата, така че съм съгласен че всичко е на късмет с колата. То не само км, но и времето оказва влияние на окачването, все пак тампоните и уплътненията на шарнирите са гума. Много по-скапано ли е от на Фиат-а и чак толкова бързо ли се преебава? Насочил съм се към нов внос, така че очаквам оригиналното окачване да поизкара поне няколко години с моя стил на каране. Като цяло не ме притеснява толкова че ще се наложи да сменя окачването, а че като го сменя новото ще изкара сигурно не повече от година като знам какво се продава в България за авточасти...
              Fiat Bravo JTD '99

              Коментар


                #8
                PSG написа:
                Рангеле?! Къде си?! :D
                Тука съм, но модератора ме замества много добре!

                Коментар


                  #9
                  Kay_ написа:
                  Обаче на една бензинджийница, едно момче ми каза, че за 8 години само 1 път е сменял окачване.
                  Щото Алфиста е горд да си признае, че окачването още от завода е малоумно измислено.А тоя дето за 8г е сменял окачване, кара не кола а кошник, курник, дрънгел и т.н.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Toва мултилик окачване си е слабичко за нашие пътища. Все пак и при 156 е същото.Все нещо няма да е наред, къде ще тропне, къде пък ще поскръцне.Но пък колицата прави кеф. Особено като се назобка.Емо да ти се оплача - днес минах през КАТ и върнах номерата и приключих нещата със застрахователя.Утре живот и здраве ще гледаме следващата 147ца.
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      #11
                      Успех, не се ли сети поне босето да свалиш ?Или викаш тя следващата ще е с босе
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар

                      Working...
                      X