Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

First Line или кои са по-добрите тампони за двигател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    First Line или кои са по-добрите тампони за двигател.

    Здравейте колеги,Христос Воскресе!Имам нужда от съвет.Пред смяна на тампони на двигателя съм. Двигателя е 1.9 JTD 16v - 140к.с. (на Алфа е).2 от тях успях да ги намеря оригинални на по-прилична цена (то по повечето съвети, всичките трябваше да ги сложа оригинални, но цената отива над 800лв). За другите 2 се чудя от кой aftermarket производител да се насоча. Изборът който имам в България не е голям - Феби/Сваг (никой не ми ги препоръчва), Кортеко, Металкаучо, Унигом, Импергом, Аркон/Мало или евентуално Пирели.В западните сайтове намирам и First Line, които не са евтини - някой има ли опит с тях.Има ли вариант в България да се внасят части с по-ниско качество т.е. дори и дадена част да я има тук, по-добре да си я взема от Германия/Англия?
    Пунто МК2 1.9JTD 80

    #2
    кола

    Какви са тия 800 лв ти да не правиш ремонт на предницата и сигурно си решил да е караш поне още 10 години
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Какви са симптомите? Мисля, че алфа не страдат от тампони на двг.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #4
        cokata_23 написа:
        Какви са симптомите? Мисля, че алфа не страдат от тампони на двг.
        Тресе много, особено когато двигателя е студен.Двама независими майстора я гледаха и казаха, че определено са омекнали и са си заминали.За това търся мнение за последните два които ми остават и няма да взимам оригинални.
        Пунто МК2 1.9JTD 80

        Коментар


          #5
          Карал съм 2 156 стакъв двг и три 147 с 115к. версията. Нямало е тресене нито студена, нито при загрял двг. Може би в алфа форум има инфо.Нядявам се, че майсторите са майстори, но просто ми се струва странно тампоните да омекват при примерно 70гр температура на мотора.П.с тресе при потегляне или тресе при запален двг на място?П.с 2 : на мареата от подписа и двата тампона на двг са напукани зверски, но няма тресене.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            cokata_23 написа:
            Карал съм 2 156 стакъв двг и три 147 с 115к. версията. Нямало е тресене нито студена, нито при загрял двг. Може би в алфа форум има инфо.Нядявам се, че майсторите са майстори, но просто ми се струва странно тампоните да омекват при примерно 70гр температура на мотора.П.с тресе при потегляне или тресе при запален двг на място?П.с 2 : на мареата от подписа и двата тампона на двг са напукани зверски, но няма тресене.
            В единия майстор нямам съмнение. Тресе на празен ход. Загряването на двигателя няма общо със самите тампони - просто самия двигател започва да работи по-меко когато е загрял и вибрациите не са толкова много.И за това търся мнение относто качеството на конкретните производители. Прекалено много са мненията на хора изпатили от афтърмаркет тампони, че са по-зле от отишли си оригинални.За Феби/Сваг - няма хубави мнения. Но за другите нямам информация. Чувал съм за Birth, че не са хубави, но пък такъв купен от Гърция, бил съвсем различен.За това реших да пусна тази тема, ако има някой с опит, да го сподели тук.
            Пунто МК2 1.9JTD 80

            Коментар


              #7
              феби и сваг са си добри като марка,поне за мен,макар,че не съм им ползвал тампоните за двигател.бърта е ясно,че е боклук.но според мен причината не е в тампоните.провери си първо демферната шайба,фрай-лайфа,маховика,дюзите и тогава се насочи към тампоните.

              Коментар


                #8
                Може да е от тампони.Мойте бяха омекнали и един майстор ми каза сменяй.И аз го послушах смених този на скоротите и опорния отдолу.От тогава си тресе напразен ход волана в момента който му подам малко газ спира.Тресенето намалява когато е топло времето.Зимата тресе по осезаемо и е много неприятно.Явно са ме метнали с менте тампони.Преди смяната колата не тресеше.
                Fiat Brava 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Май имаш проббем със самия двигател а не с тампони толкова с тях ще имаш проблем на студено и топло все ще тропа колата на място
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Тя си тресе няма значение далие топло или студено.На празен ход си тресе волана.Просто като е по топло е една идея по-малък откат прави волана.Двигателя си работи нормално плаче само за дебитомер и нови предни амортесьори.
                    Fiat Brava 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Феби и Swag са опаковчици.Тампон само ори или ако знаеш, коя е формата, която прави ори тампоните.Всичко друго е компромис, по-добре втора цедка здрав ори тампон, отколкото фърст лайн, форчун лайн, топран и т.н.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        Феби и Swag са опаковчици.Тампон само ори или ако знаеш, коя е формата, която прави ори тампоните.Всичко друго е компромис, по-добре втора цедка здрав ори тампон, отколкото фърст лайн, форчун лайн, топран и т.н.
                        Благодаря emzo!Такъв отговор търсих. Определено ще е много ценна информацията, кой е производителя на дадена оригинална част/тампон.Имаш ли представа от къде може да се разбере? За някои по-големи и основни части е по-лесно, но за такива като тампони?
                        Пунто МК2 1.9JTD 80

                        Коментар


                          #13
                          то е ясно,че са пакетажни марки,но са горе-долу на ниво.иначе установи дали имаш проблем с тампоните,да не стане проба-грешка,че ще те заболи.

                          Коментар

                          Working...
                          X