Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистовия ремък приписква

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пистовия ремък приписква

    Здравейте, имам едно браво jtd и му смених консумативите. Сложих ролки Ина и ремък континентал. Вчера във влажното време и като паля го чувам тоя ремък да приписква. До сега не ми се беше случвало нещо подобно. Ремъка е същата дължина като всеки път. Някакви идеи. Приписква веднъж и спира. Много странно. Отделно ми се струва, че има нещо като едно специфично бучене. Нещо все едно се затормозява мотора

    #2
    Кора под двигателя? Калпав обтегач на пистовия ремък и/или шайбата на динамото.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Има кора, оптегача е чисто нов, а за динамото не знам. Как да разбера

      Коментар


        #4
        Моя свири като дам газ под товар
        Powered by Emzo

        Коментар


          #5
          С чисто нов обтяжен механизъм INA който всъщност е Дайко и на мен ми присвирва,но аз нямам кора под двигателя.
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            ако динамичния обтегач е нов,ако паразитната ролка е нова,ако фрай-лайфа е наред,ако демферната шайба е наред,то няма да има свирене и т.н.едно от тези неща да не е наред се случва заглавието на темата

            Коментар


              #7
              Аз 4 пъти късах пистов ремък на 1.9 жтд

              Коментар


                #8
                Еми може пистите на ремъка ти да не съответстват на каналите на шайбата
                Powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  еми,все нещо от изброените не е наред.или обтегача е крив или фрай-лайфа е свършил

                  Коментар


                    #10
                    и как да разбера сам от кое е проблема? Обтегача е ina i ролките са ина. преди съм слагал и пишеше дайко. Първоначално го нямаше това припискване и се появи преди 2 дни в дъжда и сутрин. много странно

                    Коментар


                      #11
                      При мен проскърцваше само сутрин при влажно време. След оглед се оказа изкривен леко обтяжен механизъм (трудно се забелязва без сваляне). Не знам как си взел Ина. Сменял съм до сега 3 пъти и винаги каквото и да взема вътре е Dayco. Последният път поръчах SKF, само кутията беше такава, вътре пак дайко.Ако си ги сменяш ти може да пробваш със старият ремък.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар


                        #12
                        sherybedrock написа:
                        и как да разбера сам от кое е проблема? Обтегача е ina i ролките са ина. преди съм слагал и пишеше дайко. Първоначално го нямаше това припискване и се появи преди 2 дни в дъжда и сутрин. много странно
                        Ами сам явно не можеш да разбереш щом все още питаш. Отиваш при някой който разбира,свалят ти ремъка и се прави инспекция на всичко. Това че нещо е ново не го прави качествено и надеждно.
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #13
                          Оказа се, че обтегача е счупен, но явно нещо му е помогнало да се счупи. Сложих друг оптегач и ремъка е неспокоен. Сякаш подскача леко. Или е от демфера, или от шайбата на динамото. Демфера го сменях преди, но може да е заминал.все още не трака.

                          Коментар


                            #14
                            Шайбата на алтернатора.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              ами да фрай-лайфа провери

                              Коментар

                              Working...
                              X