Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava JTD проблем с ускорение.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava JTD проблем с ускорение.

    Здравейте има следния проблем до 1500 оборотота не ускорява рязко както след тези обороти.При плавно ускорени се усеща като нещо запушено което на 1700, 2000 оборота се отпушва.Малко пред история преди това разглобих всички турбо пътища понеже като си сменям въздушния филтър ги зачиствам от маслото което юнашки плюе картерната вентилация проблем с който незнам какво да правя.След сглобяването светна лампата за дюза която след 500 метра каране на колата изгасна.За сега обяснение за поведението и е че може някой макруч от турбо пътищата да не съм стегнал добре или да има някъде пробойна или дебитомера който е зацапан да не дава нормални данни.Ако някой може да ме насочи от къде може да идва проблема.Бгагодаря предварително.
    Fiat Brava 1.9 JTD

    #2
    За да виждаш това което вижда компютъра на колата ти трябва диагностика!Иначе може постоянно да сменяш нещо и резултат да няма.Решението е кабел+програма и т.н.Описано е всичко тук във форума.Успех!

    Коментар


      #3
      Откачи буксата на дебитомера за проба и я покарай с откачен дебитомер да видиш дали ще тръгне да върви по-добре. Ако вървежа се оправи, ще трябва да си търсиш дебитомер. Ако ли не, търсиш друг проблем - турбопътища .....пробити и ако и това не е - кадърен майстор.
      Ситроен Ксантия HDI-110 +++
      Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
      Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

      Коментар


        #4
        След диагностика от моя страна се появяват следните грешки.P0110 Air temperature sensor и P0380 Preheating control unit. За втората грешка мисля че има проблем в релето на подгревните свещи.За първата явно е дебитомера.Някой ако знае да сподели.
        Fiat Brava 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          nemobg написа:
          След диагностика от моя страна се появяват следните грешки.P0110 Air temperature sensor и P0380 Preheating control unit. За втората грешка мисля че има проблем в релето на подгревните свещи.За първата явно е дебитомера.Някой ако знае да сподели.
          Сигурен ли си, че P0110 Air temperature sensor е грешка в дебитомера ?

          1.9 JTD 110hp
          Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

          Коментар


            #6
            Не знам точно затова чакам някой да ме насочи.То в дебитомера май има два сензора дето мерят потока и температурата.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Ами, по-нагоре колега ти е предложил метод да видиш дали ще да усевтиш разлика, като му откачиш буксата и покараш известно време.

              1.9 JTD 110hp
              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

              Коментар


                #8
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=111818Ето една тема, в която се обсъжда пак тази грешка.
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  Четох я тази тема даже съм писал в нея.Явно ще трябва да направя тест с изключен дебитомер.Определно дебитомера е мръсен омаслен и има нужда от почистване.Друг е въпроса, че не е на Бош а заместител 019.
                  Fiat Brava 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Колега ако ти се идва до Младост 4 ела и ще пробваме с моя дебитомер,но след 18:30чНайден тел.-0887973804
                    Bravo 1.9d 97г

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колега "nsn" за предложената помощ за сега няма да те притеснявам.Свалих си дебитомера и го позачистих със спирт и тръгнах съботата извън София.Първоначално се държеше спънато но след 300 км извънградско и няколко скоростни отсечки със 130 км/ч се пооправи.Явно си плаче за по-добро почистване или направо за нов.Разгледах и турбо пътищата като изклучин леко нацепените гънки на маркуча (хармоника) към турбото и омазания кулер с масло всчко друго е ок.
                      Fiat Brava 1.9 JTD

                      Коментар

                      Working...
                      X