Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Doblo 1.3D гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Doblo 1.3D гасне

    Здравейте имам питане относно Фиат Добло Карго 1.3 Дизел 2007 .Гасне при натискане на съединителя от време на време.От какво ли може да е.Също и в последно време като я изгася топла обикновено и след това не иска да запали известно време, веднъж дори ми изгасна както си беше на скорост и след 10 мин въртене пак запали.Двата симтома дали имат нещо общо или са различни проблеми.

    #2
    Re: Doblo 1.3D gasne

    paulos написа:
    Здравейте имам питане относно Фиат Добло Карго 1.3 Дизел 2007 .Гасне при натискане на съединителя от време на време.От какво ли може да е.Също и в последно време като я изгася топла обикновено и след това не иска да запали известно време, веднъж дори ми изгасна както си беше на скорост и след 10 мин въртене пак запали.Двата симтома дали имат нещо общо или са различни проблеми.
    Датчик колянов вал, докато е топла си мени съпротивление и като изстине е като нов. Това е просто предположение, но не пречи да се замери с мултицет какво съпротивление дава.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      диагностика ти трябва

      Коментар


        #4
        Re: Doblo 1.3D gasne

        При първа възможност ще проверя датчика на коляновия вал.За сега от моите набюдения ми изглежда че загасването при натискане на съединител (рядко го прави, при интензивно каране 1-2 на ден) и ’’ незапалването по някога когато е топла ’’ са различни проблеми.Моите предположения за сега се въртят около горивната помпа или датчика за налягане.... но засега са само предположения.Сигурен съм че с ваша помощ и малко време скоро ще бъде открит и отстранен проблема.

        Коментар


          #5
          Ако е нещо по горивната система- помпа, регулатор, ще гасне и когато си на скорост и ще светне чека.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Понеже проблема е от преди около 2 месеца сега си спомних че в самото начало check engine лампата светна след което я загасих с изключване на клемата на акумулатора,след това пак го направи след около седмица поне 2 пъти и лампата за check engine сама си гаснеше след няколко запалвания.От един месец време check engine не е светвал. Преди 3 дни ми изгасна както си бях на скорост,понеже колата имаше достатъчно дълго инерция без да пипам нищо видях как таблото светна и загасна 2-3 пъти в продължение на няколко секунди.Сложих добавка за прочистване на горивната система преди няколко дни , но ще разберем по късно дали ще има резултат.

            Коментар


              #7
              Напоследък забелязвам че докато давам контакт или въртя ключа да запаля някои от червените лампи на таблото ту светят ту не ,тази за въздушната възглавница например почти винаги светва , но на моменти леко мъждука почти до изгасване, което ме кара да си мисля че може би нещо не е наред с контактния ключ .

              Коментар


                #8
                Разбрах най-накрая защо не пали понякога, от контактния ключ е .Като дам контакт и ако лампата за въздушната възглавница светне по слабо от обикновено точно тогава неще да запали.Остава това дето гасне от време на време при натискане на съединителя въпреки че много рядко го прави , ако някои има подобен проблем моля да сподели.

                Коментар

                Working...
                X