Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9jtd 115 спира да върви след 2800 rpm + Engine Fault

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.9jtd 115 спира да върви след 2800 rpm + Engine Fault

    Здравейте колеги. Първо колата е Стило 1.9 jtd 115 к.с. 2002г. Проблема е следния - като подам газ на колата включва турбото и до към 2800 оборота е пъргава и след това все едно изключва турбото и спира да набира като хората. В същото време на 3,4 и 5 скорост като влезе в по-високи обороти ( от 3000 натам) ми излиза грешка (Engine Fault и светва червената лампа) за секунда и като продължа да ускорявам угасва. ЕГР не е запушен. Колата е без катализатор, средно и крайно гърне. Права тръба общо взето и имам чувство, че след като свалих гърнетата почна да ми прави този проблем. Извинявам се ако повтарям някоя тема.
    Fiat Stilo 2002 1.9 jtd 115 p.s

    #2
    Диагностика.И турбината не включва и не изключва, тя работи постоянно.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Стило жтд

      Имах същият проблем ,при ускорение на 1900об. ми светваше чек и колата се замисляше на 3,4,5предавка-оказа се че маркучето преди вакум клапана(за управление на геометрията) беше напукано,след смяната му с ново всичко се оправи..

      Коментар


        #4
        Re: Stilo 1.9jtd 115 спира да върви след 2800 rpm + Engine F

        При мен го правеше този номер като е мокро,казаха ми че датчика на турбото се мокрел и за това светва лампата на двигателя.Сложих си средна кора отдолу защото нямах и вече не го прави.

        Коментар

        Working...
        X