Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 JTD с турбо от алфа 2.4JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 JTD с турбо от алфа 2.4JTD

    Здравейте колеги възможно ли е на фиат Браво 1.9 ЖТД да сложа турбина от алфа ромео 2.4 ЖТД и ще уморя ли двигателя по този начин.Интересува ме още дали няма да се получи така наречената "ТУРБО ДУПКА" и да ми отиде ускорението в ниските на кино.Ако някой е правил нещо подобно нека сподели.Турбината е ККК незнам точно от каква алфа е но е 2.4 ЖТД със сигурност само това знам.Фиатчето нещо слабичко ми се струва и сигурно ще си отива турбината.На 3000/3500 оборота ускорението става минимално.Абе все едно едвам живее хайвана до 3500 сичко е ок.Благодаря ви предварително.

    #2
    по-скоро имаш проблем с дебитомера.иначе турбината ще я сложиш,ама и ремап ти трябва задължителано

    Коментар


      #3
      Щом ускорява само до 3000 оборота, определено имаш проблем някъде. При изправен дебитомер и здрави турбопътища не трябва да умира толкоз рано.
      Ситроен Ксантия HDI-110 +++
      Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
      Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

      Коментар


        #4
        Един банален въпрос: Ватата на предния капак да не запушва въздуховода на въздушния фитър?
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          ооо,баналния въпрос е точно на място

          Коментар


            #6
            Re: Браво 1.9 JTD с турбо от алфа 2.4JTD

            Pitbull написа:
            Здравейте колеги възможно ли е на фиат Браво 1.9 ЖТД да сложа турбина от алфа ромео 2.4 ЖТД и ще уморя ли двигателя по този начин.Интересува ме още дали няма да се получи така наречената "ТУРБО ДУПКА" и да ми отиде ускорението в ниските на кино.Ако някой е правил нещо подобно нека сподели.Турбината е ККК незнам точно от каква алфа е но е 2.4 ЖТД със сигурност само това знам.Фиатчето нещо слабичко ми се струва и сигурно ще си отива турбината.На 3000/3500 оборота ускорението става минимално.Абе все едно едвам живее хайвана до 3500 сичко е ок.Благодаря ви предварително.
            Тизи мотор може да прецака турбото , турбото няма шанс да прецака мотора . Трябва ти софт задължително .Тази турбина е по голяма и нямаш достатъчно гориво в ниските да я завъртиш . Аз съм с Garrett 2556v която е доста по големичка от оригиналната и си я помпя до 2.3/bar без атмосферното налягане разбира се .
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

            Коментар


              #7
              Не не запушва филтъра ама съм със спортен филтър и съм вързал маркуча с миши опашки да му духа май трябва да си намеря филтърна кутия!

              Коментар


                #8
                Pitbull написа:
                Не не запушва филтъра ама съм със спортен филтър и съм вързал маркуча с миши опашки да му духа май трябва да си намеря филтърна кутия!
                За първи път чувам (не съм виждал) на италианска кола турбо ККК , знам че я слагат на VAG групата и знам че са доста калпави . Ти как реши че ти заминава турбината ?
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                Коментар


                  #9
                  KKK се монтира на Алфа 164 2.5 TD 125 к.с.Може и да не е от JTD.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    Tempras написа:
                    KKK се монтира на Алфа 164 2.5 TD 125 к.с.Може и да не е от JTD.
                    Не знаех , научих нещо ново .
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                    Коментар

                    Working...
                    X