Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 жтд 105к гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 жтд 105к гасне в движение

    Здравейте,та при мен проблема че гасне само когато дам пълна газ или постепенно като стигне над 3500 4000 оборота. Смених регулатора на налягането и пак същия проблем. С паленето нямам проблеми. Имам някакви подозрения че е от гнп-то защото от щуцера за нафтата смучи въздух дали е възможно да е от това?

    #2
    Тоя двигател се обезвъздушава сам, по скоро ГНП-то ти е проблема има доста писано по темата точно за това гаснене при настъпване.
    Fiat Bravo JTD '99

    Коментар


      #3
      Веднага ли след като е загаснала пали или след кратка (1-2 мин) почивка?При форсиране на място ли гасне?
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        май помпените елементи на гнп-то са ти починали.

        Коментар


          #5
          На място като давам газ до край не гасне,само в движение,след като загасне пали почти винаги от първия път без да чакам или чакам не повече от 10 15 сек. И си пали без проблем.

          Коментар


            #6
            Мисля че знам какво и е ,но няма да ти хареса.Имаш ли възможност да тестваш колата в движениес компютър?

            Коментар


              #7
              Ами не....то като цяло трудно намирам кой да ми направи диагностика, много "майстори"... какво мислиш че е ? За последно като я закачах излизаше грешка за ниско налягане в рейката

              Коментар


                #8
                Или е регулатора или е помпата, ама залагам, че и "новия" регулатор е бил като стария.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Ами този който пробвах си беше от работеща кола,така че не мисля че е било от него. Единствената разлика беше че е с цедка,а моя е без. Намерих кой да ми я закачи утре за диагностика така че ще видя какви грешки ще даде и ще ги споделя.

                  Коментар


                    #10
                    Колега, вземи си кабел и си направи диагностика- по 20-30лв са. Ако ли не- намери работещ регулатор и тествай преди да се вкарваш във филми с помпата.П.с. гледайте живи данни, не какви грешки дава.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #11
                      Сподели какво сте направили.Извинявам се предварително ,но не мисля че трябва да казвамна някой какво и как да гледа,че да ти вземе парите.Ако сам се бориш бих сподели опита!Въпреки всичко имам съмнения че ти е износена помпата.Ако е така вариантите са друга помпа (цената е на пазарлък а гаранцията е под съмнение)или ремонт на твоята,но там цената идва по-висока но пък има гаранция.Има начин как да се разбере кое точно не е наред.Разполагам със нужната апаратура за това.Тук идва проблема разтояние.Поздрави

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря все пак за помоща,утре ще споделя какво как и т.н.

                        Коментар


                          #13
                          Все още нямам решение....с моя клапан ми светва лампата за чека...светва угасва и така...а с другия клапан лампата не светва ама пак ми прави проблеми на по големи обороти дали може да е от цедката на "новия" клапан? Да уточня моя клапан е без цедка

                          Коментар

                          Working...
                          X