Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за съединител пунто jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за съединител пунто jtd

    Здравейте колата е пунто 1,9 jtd смених комплект съединител и наскоро ми се появи проблем.Става въпрос че в студа нямам ядове колата върви добре,но малко да се постопли и педала на съединителя започва да скърца и в хода му все едно стърже,не знам как да го обясня, от там и колата тресе при тръгване и при смяна на скорост придърпва и не се сменят плавно.Помогнете към какво да се насоча дали е от някоя от помпите или можеби и двете?

    #2
    Най-добре се насочи към качествен сервиз.

    Коментар


      #3
      А сигурен ли си че въобще са ти сменили съединителя? Това стържене при натискане на педала, което описваш, може и лагер да е.
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #4
        Да сменен е съединителя както и маховик, това стържене не идва от ск. кутия а при натискане на самия педал и с крак се усеща стърже,скърца а и самия педал има луфт, при - температури няма такива ядове всичко е ок

        Коментар


          #5
          Къде отделя? Тъй като на мойто при покупката казаха ,че е сменен и отделя доло..
          Punto Mk2 2001 JTD 130hp... просто Пунти :!

          Коментар


            #6
            Скърца самият педал, пластмасов е и там където опира горната помпа в него има пластмасова част. Всичко това го намазваш обилно с грес и забравяш. Скърцането се влияе от температурата, като е студено не скърца, поне при мен беше така.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              Имах същият проблем с бензиново, оказа се помпата при скоростите. Сменях съединител ,помпата на педала и без резултат. Като смених другата помпа се родих.

              Коментар

              Working...
              X