Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИАТ Пунто 1.7ТД трудно пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФИАТ Пунто 1.7ТД трудно пали

    Здравейте колеги моля някой ако е имал такъв проблем или знае да окаже помощ.Имам Фиат Пунто 1.7тд като стане малко студено и започва да пали трудно,компресията е добра 22-23 ,свещи работят ,центровката е добра прави я един майстор от гр.Божурище който разбира доста но както писах по горе като паднат температурите и пали много трудно а ако стане -1-15 няма палене изтощава акумулатора от въртене

    #2
    еее,каква е тази компресия 22-23,ти на това ако викаш ок.и свещите работят ли и как,затова ги смени,че това е предкамерен дизел

    Коментар


      #3
      Най-голямата заблуда за много от колегите които са чували за аутодатаи са я разглеждали е, че смесват понятията степен на сгъстяване(която е посочена в програмата)и максималното налягане в края на такта сгъстяване(така наречената КОМПРЕСИЯ).Нещата са различни и имат различни по големина стойност.Еднакво е само цифровото изражениезащото така сме свикнали да конкретизираме дадената стойност.Ето ви една табличка със това как би трябвало да изглеждат нещатастепен на сгъстяване и налягане в края на такта сгъстяване и цифровото изражение в три колони.1.степен на сгъстяване;2.компресията на нов такъв мотор;3.компресията за която конструктора смята че под тази стойност този мотор е за ремонт.Нека автора на темата си направи труда да прочете и сам да си постави диагнозата.Весели празници!Степен на__ Р, Начално ___Р, Граничносгъстяване___ Bar _________Bar6,0 --------------7,7 --------------5,46,5 --------------8,5 --------------6,07,0 --------------9,3 --------------6,57,5 --------------10,1 -------------7,18,0 --------------10,9 -------------7,68,5 --------------11,7 -------------8,29,0 --------------12,6 -------------8,89,5 --------------13,4 -------------9,410 --------------14,3 -------------10,016 --------------25,1 -------------17,617 ---------------27,0 -------------18,918 ---------------28,9 -------------20,219 ---------------30,8 -------------21,620 ---------------32,8 -------------22,921 ---------------34,7 -------------24,322 ---------------36,7 -------------25,7

      Коментар


        #4
        само да вметна,че степента на сгъстяване е 19 за този мотор,а той вече е мъртвец от към компресия

        Коментар


          #5
          колега благодаря ти за таблицата

          Коментар


            #6
            Не е 19 Иво, повече е ,това е предкамерна печка!Поне 21 е ,но не ми се рови сега.Весели празници!

            Коментар


              #7
              Re: ФИАТ Пунто 1.7ТД трудно пали

              st3333 написа:
              Здравейте колеги моля някой ако е имал такъв проблем или знае да окаже помощ.Имам Фиат Пунто 1.7тд като стане малко студено и започва да пали трудно,компресията е добра 22-23 ,свещи работят ,центровката е добра прави я един майстор от гр.Божурище който разбира доста но както писах по горе като паднат температурите и пали много трудно а ако стане -1-15 няма палене изтощава акумулатора от въртене
              при тая компресия тоя двигател е умрял напълно за това не пали като мерихте компресията равна ли беше на всички цилиндри ? правихте ли мокрия тест с масло в цилиндрите и да я измерите пак и какво показа?на този двигател компресия му е към 30 атм. при 21-22 е за ремонт
              Fabbrica Italiana Automobili Torino
              F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
              F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
              F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

              Коментар


                #8
                степента на сгъстяване е 19 както писа колегата по горе и даде таблицата проверих в технически характеристики за този мотор онзи ден я мериха компресията отново на всички цилиндри е 26 не са правили мокрия тест за нов мотор дават компресия 30.8 според таблицата значи има още малко поне живот последно което ще проверя сега е горивната помпа

                Коментар


                  #9
                  За 176 а 3000 ст.сг 19За 176 а 5000 ------ 19За 176 в 7000 -------- 20,3 Не че има някакво тололкова голямо значение.Когато въртиш и не пали от аспуха излиза ли пушек????Отговори на въпроса важно е!Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    не съм забелязал ще погледна и ще пиша но мисля че не излиза за всеки случай ще погледна да съм сигкрен на 100%

                    Коментар


                      #11
                      преди малко я пробвах пуши от ауспуха черно

                      Коментар

                      Working...
                      X