Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педалът на съединителя на Стило ЖТД пропадна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педалът на съединителя на Стило ЖТД пропадна

    Здравейте колеги,днес при превключване на предавките се появи леко стържене(педалът си отделя долу),пробвах а на 5-та скорост с 50 км , подадох газ, колата си ускори без да буксува съединителя (не вдигна обороти, а ускори), спрях я и след 2 часа паля, натискам и педалът на съединителя остана долу.Ясно, че е от помпа, но как да разбера дали е горната или лагер-помпата?

    #2
    Ако е горната може да разбереш, като погледнеш при педала на съединителя. Помпата е закачена занего и омаслява с течност. Има един маншон, махни го и под него ако има течност значи е тя. Провери за теч под скоростната кутия. Аз миналата година го гледах тоя филм :D Първо дадох 70лв. за нова помпа на педала и после се оказа, че проблема не е в нея та хайде и едни 200лв. за лагер-помпа Ако не ти се сваля кутията и не си сигурен къде е проблема мога да ти предложа моята помпа, която си работи без проблем. Ако е от горната ще ти излезне евтино така.Тя се сменява за 20 минути, стига да знаеш какво правиш. Дано съм бил полезен. Успех!

    Коментар


      #3
      Педалът на съединителя на Стило ЖТД пропадна

      Причината е открита за пропадналият педал,кутията е долу , лагер помпата е дала фира,новата е монтирана на кутията.Приемам съвети за обезвъздушаване на лагер помпата.

      Коментар


        #4
        Голям х*й е да знаеш :D Някои го правят отдолу нагоре, докато се изкара въздуха през казанчето на спирачната течност. Аз лично го обезвъздуших с още един помощник. Помпят ми на педала 2-3 пъти и откачам маркуча преди лагер-помпата. Така около 10-на пъти и съм готов. Много ниско ми отделя но се свиква, пък и аз смених и съединителя та може и заради новото феродо да е така. В началото на лятото го правих и за сега нямам проблеми.

        Коментар


          #5
          обезвъздушаването е елементарно,но за този който знае какво прави.

          Коментар


            #6
            ivel написа:
            обезвъздушаването е елементарно,но за този който знае какво прави.
            Всъщност зададох конкретен въпрос и очаквам коректен отговор. Ако някой може да бъде полезен, нека го направи. Оригинални отговори не ме интересуват, очаквам конкретни съвети!!!

            Коментар


              #7
              Педалът на съединителя на Стило ЖТД пропадна

              Вече сме на ход,сменена лагер помпа LUK,комплект съединител VALEO(маховика е ок),педалът е много мек ,преди смяната 1ва и задна влизаха малко зор ,сега без проблем.

              Коментар

              Working...
              X