Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

гори много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От един майстор, който чува нещата знам, че при TD 100 пали винаги, дори и да е сдухан двигателя.

    Коментар


      #17
      doofiat написа:
      От един майстор, който чува нещата знам, че при TD 100 пали винаги, дори и да е сдухан двигателя.
      Да не е този дето ти казваше да слагаш гъсти масла зимата да си "повишиш" компресията?
      reiban написа:
      да мерих е беше 27 25 25 23 до -8 пали без проблем (по студено не е ставало още).
      Повече от 10% разлика между цилиндрите е обезпокоително.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #18
        какво ще реч обезпокоително и какви проблеми са възможни, а и ко някой може да каже горе доло колко струва един ремонт на двигателя
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #19
          reiban написа:
          какво ще реч обезпокоително и какви проблеми са възможни, а и ко някой може да каже горе доло колко струва един ремонт на двигателя
          А бе кой прави ремонти на двигателя сега?! Обезпокоително ще рече, че двигателя има износване. Подобни компресии има Реното, което кара сина ми сега, но е на 21 години/Реното, сина е по стар/ и оригинални 320 хил.км.Купувано е като като чисто ново от нас.Пали си, не, че не пали гори масло горе-долу в нормата.. около 1.5л на 8000 км.Е, ако има зверска студ като миналата година, малко по-трудно, но пали.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #20
            Nino написа:
            doofiat написа:
            От един майстор, който чува нещата знам, че при TD 100 пали винаги, дори и да е сдухан двигателя.
            Да не е този дето ти казваше да слагаш гъсти масла зимата да си "повишиш" компресията?
            reiban написа:
            да мерих е беше 27 25 25 23 до -8 пали без проблем (по студено не е ставало още).
            Повече от 10% разлика между цилиндрите е обезпокоително.
            Аз съм малко скептил по отношение измерване на компресия Един клапан да не затваря както трябва и ще побелееш Според мен компресия може да се мери на мотор, чиито клапани са напаснати и с регулирани луфтове Чак тогава мога да съм склонен да взема предвид измерванията Няй-добре се разбира за състоянието на мотора като свалиш главата Видиш ли братята да играят в цилиндрите няма да има смисъл да го затваряш
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар

            Working...
            X