Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло около дюзите Bravo JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло около дюзите Bravo JTD

    Здравейте колеги, днес бърниках дреболий по колата и ми направи впечатление, че около дюзите има тъмна течност. Като я попих с парцалче се оказа масло. Идеи откъде може да е? Някой друг да е имал подобни проблеми? Напоследък доста понапъвах колата във високи обороти може ли да е избило от някъде. На щеката за около 6000км ми е по средата, при положение, че винаги го наливам малко под макс-а.
    Fiat Bravo JTD '99

    #2
    Аз пък залагам, че е нафта от маркучлетата за излишното гориво.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Не е, черно е, мазно и не мирише на нафта, а масло.
      Fiat Bravo JTD '99

      Коментар


        #4
        Май е нормално. Едва ли да е масло, по-скоро някакви изпарения. При мен също го забелязах - гъсто и черно като катран. Явно се трупа с времето и не ме притеснява изобщо.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          с този катран знаете ли какви може да са последствията.докато е време си извадете дюзите и им сменете дефтунгите(задължително същия размер) и си ударете по един райбер на главата.

          Коментар


            #6
            Как се вадят дюзите, съответно сменят дифтунгите и по 1 или 2 са на дюза?
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              по1 на дюза,хубаво е да е бошова,има си и три ушенца от вътрешната страна с цел по-лесен монтаж.иначе има си инструмент за вадене на дюза,макар,че на тези мотори аз не съм използвал никога.

              Коментар


                #8
                Имам въпросните бошовски дифтунги. Какво се разкача, преди да се развие дюзата?
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Кабелите и съпорта (металните тръбички които влизат в дюзите) мисля
                  Fiat Bravo JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    Re: Масло около дюзите Bravo JTD

                    jenti написа:
                    Здравейте колеги, днес бърниках дреболий по колата и ми направи впечатление, че около дюзите има тъмна течност. Като я попих с парцалче се оказа масло. Идеи откъде може да е? Някой друг да е имал подобни проблеми? Напоследък доста понапъвах колата във високи обороти може ли да е избило от някъде. На щеката за около 6000км ми е по средата, при положение, че винаги го наливам малко под макс-а.
                    Колега аз имах същия проблем и след смяна на гарнитурата на капака на клапаните всичко се оправи

                    Коментар

                    Working...
                    X